СРПКИЊЕ ЗГАЗИЛЕ ПОЉАКИЊЕ! Рукометашице демонстрирале силу на старту ЕП! (ВИДЕО)

0

Рукометашице Србије победиле су Пољску резултатом 33:26 на старту Европског првенства у Француској

Српиње су меч преломиле у првом делу другог полувремена када су направиле серију 6:1 и повеле 26:20 предвођење Дијаном Радивојевић и Катарином Крпеж Слезак. До краја меча Пољакиње нису имала решење за расположене српске рукометашице.

После гола Стоиљковићеве на старту меча уследио је празан ход, наше девојке чак пет минута нису постигле гол, па су Пољакиње повеле 3:1. Пришле су Српкиње на гол разлике, али су опет ривалке побегле на 7:4 , па 8:6. Узвратиле су наше девојке, са три везана гола преокренуле на 9:8 головима Лавко, Лекић и Стоиљковић. До краја полувремена играло се гол за гол, али су Пољакиње ипак на полувремену водиле 14:13.

Пољакиње су боље отвориле други део меча, побегле на два гола прености 16:14, али сјајна Катарина Крпеж Слезак преокренула је резултат са три везана гола на 17:16. Наше нису имале решење за брзог центра Пољакиња које су брзо дошле до новог изједначења.

Али Радивојевић, Стоиљковић и Крпеж Слезак са мини серијом од 3:0 Србији опет вратиле предност (22:19). И нису ту стале, наставиле су да газе ривалке, и у 45. минуту имале шест голова предности 26:20, после серије од 6:1. Осам минута пре краја утакмице Србија је имала седам голова предности и тада је дефинитвно било јасно да ће наше девојке победом отворити шампионат.

Наше рукометашице се у недељу састају са Шведском (18.00), а два дана касније и са Данском (21.00).

СРБИЈА – ПОЉСКА 33:26 (20:12, 13:14)

Хала: XXл нант. Судије: Андреас Бетман (Немачка), Михалис Таферопулос (грчка)

СРБИЈА: Томашевић, Чолић, Крпеж, Лекић, Стевин, Лавко, Ковалевић, Николић, Т. Радојевић, Поп-Лазић, Д. Радојевић, Вукајловић, Стоиљковић, Свијић, Дмитровић.

ПОЉСКА: Гавлик, Плачек, Лабуда, Кобалинска, Грзиб, Матушчик, Кудлац-Глоц, Јанишевска, Зих, Драбик, Росиак, Волосик, Лисевска, Коханиак, Ахрук, Собиех.