ПАРТИЗАН РАЗБИЈЕН У КИЈЕВУ! Динамо декласирао црно-беле

0

Фудбалери Партизана доживели су тежак пораз у Кијеву од Динама и тако на другом месту завршили такмичење у групи, па ће на жрен за наредну фазу такмичења ићи као неповлашћена екипа - 4:1

Иако се то коси са коначним резултатом, Партизан није одиграо толико лошу утакмицу у Кијеву, али је кажњен сурово за сваку грешку у одбрани.

Одлично су црно-бели отворили меч, Евертон је у 5. минуту погодио пречку, а већ у следећем нападу Динамо је постигао гол, после одбитка.

До краја полувремена Украјинци су још два пута матирали Стојковића и то са три-четири метра.

И док је Партизан промашивао шансе које је стварао, Динамо је своје рутински претварао у голове.

Почасни гол за српског шампиона постигао је Јевтовић из пенала, пошто је срушен Сума, а у другом делу је Тавамба промашио невероватну шансу да смањи на 3:2 и унесе неизвесност у меч.

После тога је Динамо добио пенал на поклон за 4:1 и завршио утакмицу.

Партизан ће, дакле, на жреб за наредни круг такмичења ићи као неповлашћена екипа.

ДИНАМО КИЈЕВ – ПАРТИЗАН 4:1 (3:1)

Стрелац: Морозјук у 6. и Мораеш у 28, 31. и 77. минуту из пенала за Динамо, а Јевтовић из пенала у 46. за Партизан.

Стадион: „Олимпијски“. Судија: Павел Гил (Пољска). Гледалаца: 14.637.

ДИНАМО: Бушкан, Кеџиора, Качериди, Кадар, Пиварић, Шепелијев, Бујалски (од 66. Гармаш), Морозјук, Шапаренко (од 77. Беседин), Циганков (83. Гонзалес), Мораеш.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Вулићевић, Немања Р. Милетић, Митровић, Немања Г. Милетић, Евертон, Јевтовић, Пантић, Сума, Тавамба, Соломон (од 66. Ожеговић).

ТОК МЕЧА:

Крај.

91′. Слободан ударац за црно-беле са неких 25 метара, тукао је Сума – право у живи зид.

87′. Срећа уз Партизан: Динамо је постигао и пети гол, али је оправдано поништен због офсајда.

Бразилац Мораеш је постигао пет голова у две утакмице против Партизана: три вечерас у Кијеву и два у Београду!

77′. ПЕНАЛ за Динамо! Судија Гил је почастио Украјинце, јер је Милетић однео лопту!
ГОЛ! Мораеш је сигуран са беле тачке и Динао води 4:1.

75′. Покушај Пантића са 16-17 метара, ипак лопта одлази високо преко гола.

69′. Статистика каже: 12-8 за Партизан у шутевима на гол, али…

67′. Нова шанса за Партизан! Помало срећно, лопта је пала Тавамби после корнера, он је покушао петом, јер није могао другачије, али је голман Бушкан био опрезан.

64′. Добра акција Партизана завршена јако лошим ударцем Евертона са 18 метара.

58′. НЕВЕРОВАТАН ПРОМАШАЈ ТАВАМБЕ СА ТРИ МЕТРА! Камерунац је успео да после центаршута Јевтовића погоди голмана Динама у главу!

55′. Страшан соло продор Шапаренка, који је дошао чак до Стојковића, али је голман Партизана падом у ноге спречио шут.

50′. КАКАВ ударац Данила Пантића и феноменална одбрана голмана Динама Бушкана!

47′. Леви бек Милетић је добио жути картон због којег ће и он пропустити наредну утакмицу у Европи.

Крај полувремена.

46′. ПЕНАЛ! Оборен је Сума, једанаестерац за Партизан!

ГОЛ! Марко Јевтовић је сигуран са беле тачке – 3:1.

45′. ШАНСА! Стопостотна прилика за Динамо из вихорне контре, Шапаренко је био сам испред Стојковића, додуше искоса, шутирао је у ближи угао и погодио спољни део мреже.

40′. Жути картон за Евертона. То значи да неће моћи да игра у наредној утакмици, наравно, ако остане у Партизану!

37′. После дужег времена Партизан је прешао центар, Соломон је пробао шут са 17-18 метара, али је изблокиран.

31′. ГОЛ! Смеши се катастрофа Партизану! Готово као пресликан други гол, остао је Мораеш потпуно сам испред гола црно-белих и лако погодио за 3:0!

28′. ГОЛ! Из друге шансе на утакмици Динамо је дошао до другог гола! Потпуно је испала одбрана Партизана, Морозјук је остао сам као дух на другој стативи, а онда је додао Мораешу, који је са метра убацио лопту у мрежу – 2:0.

22′. Барем 15 топовских удара је пукло у последња три-четири минута на стадиону.

18′. Проблем за Партизан, Евертон је добио ударац у већ повређено колено…

15′. Ударац Кијевљана из слободног ударца, Стојковић је скренуо лопту у корнер.

11′. ШАНСА! Јевтовић је пресекао контру Динама, имао је Партизан ситуацију четири на три, погрешио је Тавамба, али је лопта дошла до Соломона, који је добро шутирао, ипак право у голмана.

9′. Наставља Партизан са нападима, у две акције је био Соломон, али му је лош био завршни пас.

6′. ГОЛ! Динамо води 1:0, стрелац је Морозјук! Невероватно, Украјинци су први пут прешли центар и одмах су постигли погодак!

5′. ПРЕЧКА! Евертон је шутирао са 16 метара и погодио оквир гола после дуге и сјајне акције црно-белих!

1′. Одличан почетак Партизана, притисак на одбрану Динама и шанса после центаршута Вулићевића, али Соломон није добро шутирао главом.

– Врло слаба посета на стадиону у Кијеву…

– Динамо и Партизан се боре за прво место у групи и за повлашћен статус на жребу за наредну фазу. Ево каква је тренутно ситуација што се тиче носилаца:

– Ђукић је послао Соломона на терен, на клупи је остао Ожеговић. У тиму, према очекивањима, нема ни Тошића. На клупи је и помало заборављени Лазар Ћирковић.