Прочитај ми чланак

Вакцине против КОВИД-19 изазвале више смртних случајева него што су спасиле живота

0

Са знатно нижим стопама ефикасности, мРНА вакцине против KОВИД-19 изазивају више смртних случајева него што спашавају живота, према новој студији чији су истраживачи позвали на „глобални мораторијум“ на вакцинације и „тренутно уклањање“ из распореда имунизације деце.

Рецензирана студија, објављена у часопису Cureus 24. јануара, анализирала је извештаје из почетне фазе 3 испитивања мРНА вакцина Фајзер и Модерна KОВИД-19. Ова испитивања су довела до тога да су вакцине одобрене под одобрењем за хитну употребу (ЕУА) у Сједињеним Државама. Студија је такође размотрила неколико других истраживања и прегледа испитивања. Утврђено је да су вакцине имале „драматично ниже“ стопе ефикасности него што су тврдиле компаније за вакцинацију.

Штавише, на основу „конзервативних претпоставки, процењена штета мРНА вакцина КОВИД-19 увелико надмашује бенефите: за сваки спасени живот, било је скоро 14 пута више смртних случајева узрокованих модификованим ињекцијама мРНК“.

„С обзиром на добро документоване САЕ (озбиљне нежељене догађаје) и неприхватљив однос штете и користи, апелујемо на владе да подрже и спроведу глобални мораторијум на ове модификоване мРНА производе док се не појаве сви релевантни одговори који се односе на узрочност, резидуалну ДНК и производњу аберантног протеина”.

Аутори су такође препоручили „тренутно уклањање“ вакцина против КОВИД-19 из распореда имунизације деце. Они су истакли да су деца у веома малом ризику од инфекције.

„Неетично је и несавесно давати експерименталну вакцину детету које има скоро нулти ризик од смрти од ЦОВИД-19, али добро утврђен ризик од 2,2 процента од трајног оштећења срца на основу најбољих могућих података.

Веома ниска стопа ефикасности

Након првих испитивања Фајзер-а и Модерне, тврдило се да су вакцине мРНА КОВИД-19 имале 95 посто смањење симптоматског КОВИД-19. Студија је истакла да је ова претпоставка о ефикасности погрешна.

Фајзер-ова тврдња је заснована на чињеници да је само осам од 22.000 прималаца вакцине добило КОВИД-19 током испитивања у поређењу са 162 од 22.000 људи у плацебо групи. Укупно је пријављено 170 потврђених случајева КОВИД-19 у обе групе.

Међутим, истраживачи су истакли да велики број инфекција спада у категорију „сумњивих“ на КОВИД-19, што је игнорисано. У испитивању је идентификовано укупно 3.410 таквих сумњивих случајева, што је 20 пута више од 170 потврђених случајева.

„Било је 1.594 таквих случајева у вакцинисаној групи и 1.816 у плацебу. Када се узму у обзир и потврђени и сумњиви случајеви, ефикасност вакцине против развоја симптома пада на само 19 процената, далеко испод прага смањења РР (релативног ризика) од 50 процената који је потребан за регулаторно одобрење“, наводи се у студији.

„Дакле, када се разматрају и потврђени и сумњиви случајеви, чини се да је ефикасност вакцине била драматично нижа од званичних 95 одсто тврдњи.”

Аутори студије су изјавили да немају финансијску подршку било које организације за њихов рад. Дато је неколико откривања сукоба интереса.

Један аутор је добио грант од Kuanta Computer Inc. Други аутор, кардиолог Петер А. Мекала, пријавио је запослење и поседовање акција/берзанских опција у The Wellness Company. Трећи аутор је оснивач Фондације за истраживање безбедности вакцина (ВСРФ).

Спашени животи насупрот смртним случајевима

Истраживачи су критиковали извештаје о испитивању компаније Фајзер и Модерна због „ексклузивног фокуса” на релативни ризик или меру РР, док су изостављали апсолутно смањење ризика. Они су тврдили да апсолутно смањење ризика „даје бољи показатељ клиничке корисности лека“.

„Обе врсте процене ризика су потребне да би се избегла пристрасност у извештавању и да би се пружила свеобухватнија перспектива о ефикасности вакцине. Изостављање статистике апсолутног ризика доводи до прецењивања клиничких користи од вакцина.

За разлику од стопе ефикасности од 95 процената коришћењем мере РР, апсолутно смањење ризика за вакцине Фајзер и Модерна износило је 0,7 процената и 1,1 проценат, респективно, наводи студија.

„Апсолутно смањење ризика од приближно 1 процента за вакцинације мРНА против КОВИД-19 значило је да би значајан број појединаца морао да буде убризган да би се спречио један благи до умерени случај КОВИД-19“.

Да би се спречио један случај инфекције КОВИД-19, 142 особе би требало да буду вакцинисане Пфизеровом ињекцијом, наводи се у студији. Када је у питању Модерна, требало је убризгати 88 људи.

Узимајући у обзир ове бројке, као и стопе смртности од инфекције ЦОВИД-19, истраживачи су закључили да би отприлике 52.000 људи требало да буде вакцинисано да би се спречила једна смрт од КОВИД-19.

То би значило да су два живота спасена за отприлике 100.000 ињекција вакцине Фајзер. Међутим, постоји ризик од 27 смртних случајева на 100.000 доза Фајзер ињекције, израчунали су истраживачи. Као такав, за сваки живот спашен вакцином, скоро 14 живота би било изгубљено због мРНА вакцине, наводи се у студији.

Аутори су приметили да Саветодавни комитет за вакцине и сродне биолошке производе (ВРБПАЦ) Америчке администрације за храну и лекове (ФДА) „није укључио апсолутне мере смањења ризика“ када је прегледао податке о вакцинама.

Ова акција је одступила од смерница ФДА „које наводе да су оба приступа кључна како би се избегла погрешна употреба лекова“.

Озбиљни нежељени догађаји

Истраживачи су цитирали анализу из септембра 2022. како би детаљно објаснили распрострањеност озбиљних штетних ефеката (САЕ) међу вакцинисаном групом у испитивањима. Анализа је сагледала податке и Фајзер и Модерна испитивања, откривајући отприлике 125 САЕ на 100.000 прималаца вакцине. Ово указује на један САЕ на 800 вакцина.

„Фајзерово испитивање је показало 36 одсто већи ризик од озбиљних нежељених догађаја у групи која је примала вакцину (у поређењу са плацебом)… Испитивање Модерна је показало 6 одсто већи ризик од озбиљних нежељених догађаја у групи вакцинисаних“, наводи се у анализи.

„Ови налази су у оштром контрасту са првобитном тврдњом ФДА да су САЕ-ови пријављени у два кључна испитивања били ’уравнотежени између група за лечење‘“, приметили су истраживачи из студије од 24. јануара.

Ово неслагање може бити зато што је ФДА бројала само број појединаца са озбиљним нежељеним догађајима, а не укупни САЕ које су искусили испитаници, рекли су они.

Пошто једна особа може имати више САЕ, бројање само појединаца би произвело мањи број од укупног броја таквих нежељених догађаја.

„Када су САЕ-ови посматрани заједно, ризици у групи вакцина били су значајно повишени од оних које је претходно утврдила ФДА“, написали су истраживачи.

Анализа је открила да је вишак ризика од озбиљних нежељених догађаја од посебног интереса (АЕСИ) међу вакцинисаном групом износио 10,1 на 10.000 појединаца. Међутим, смањење ризика за хоспитализацију КОВИД-19 у плацебо групи било је само 2,3 на 10.000 људи.

То је значило да су вакцинисани субјекти имали преко четири пута већи ризик да добију АЕСИ након ињекције него што су плацебо субјекти били хоспитализовани због инфекције. У испитивању Модерна, вакцинисане особе су биле више од два пута изложене ризику од АЕСИ.

„Да бисмо ставили ове налазе у перспективу, званична стопа САЕ за друге вакцине је само 1-2 на милион“, наводи се у студији од 24. јануара. Анализа из 2020. „Процена заснована на подацима Пфизеровог испитивања (1.250 САЕ на милион) премашује ово мерило за најмање 600 пута.

Брза производња вакцина

У студији од 24. јануара, истраживачи су приметили да безбедност мРНА производа „никада није процењена“ на начин који је у складу са научним стандардима за вакцине или производе за генску терапију (ГПТ), за које тврде да је „прецизнија класификација“ за ове вакцине. „Многи кључни налази испитивања су или погрешно пријављени или су у потпуности изостављени из објављених извештаја.”

ФДА и произвођачи вакцина заобишли су уобичајене протоколе тестирања безбедности и токсиколошке захтеве. Пошто су два испитивања прерано прекинута, никада није било „непристрасне процене“ потенцијалних озбиљних нежељених догађаја.

„Тек након ЕУА, озбиљне биолошке последице журног испитивања су постале очигледне, са бројним кардиоваскуларним, неуролошким, репродуктивним, хематолошким, малигним и аутоимуним САЕс идентификованим и објављеним у рецензираној медицинској литератури.

Поред тога, мРНА вакцине КОВИД-19 произведене и процењене у испитивањима нису биле исте оне које су произведене и даване људима широм света. Глобална кампања вакцинације користила је вакцину произведену другачијим поступком, за коју се показало да има „различите степене контаминације ДНК“.

Истраживачи су истакли да је неколико смртних случајева, срчаних догађаја, можданих удара и других озбиљних нежељених догађаја погрешно приписано КОВИД-19, а не мРНА вакцинама КОВИД-19 од почетка 2021.

Повреде од ових вакцина се преклапају са пост-акутним КОВИД-19 синдромом (ПАЦС) и тешком акутном болешћу КОВИД-19, што на крају често прикрива допринос вакцине таквим стањима. „Чини се да вишеструке допунске ињекције изазивају имунолошку дисфункцију, чиме парадоксално доприносе повећању подложности инфекцијама КОВИД-19 узастопним дозама.

За „огромну већину“ одраслих млађих од 50 година, уочене користи од мРНА вакцина биле су мање него „потенцијалне онеспособљајуће и по живот опасне штете“. Студија каже да старије особе могу бити изложене већем ризику од такве штете.

ЦДЦ и ФДА критиковани

Коментаришући студију, Мат Ставер, оснивач и председник непрофитне организације Либертy Цоунсел, рекао је да у раду научници „потврђују оно што су добра научна истраживања показала годинама, да ове вакцине никада нису биле безбедне нити ефикасне“.

„ФДА и ЦДЦ би требало да штите људе, али су постали љубимци фармацеутске индустрије. Ово се мора променити.”

ЦДЦ је тренутно под надзором због сузбијања упозорења за миокардитис због вакцинације против КОВИД-19. Миокардитис је запаљење срчаног мишића који се назива миокард.

Документ који је недавно добио The Epoch Times показује да је у мају 2021. ЦДЦ припремио нацрт упозорења за миокардитис повезан са вакцинама.

Агенција је требало да пошаље упозорење савезним, државним и локалним званичницима јавног здравља и лекарима широм земље путем своје мреже здравствених упозорења (ХАН). Међутим, упозорење никада није послато јер су неки званичници били забринути да ће изгледати као „узбуњивачи“.

Epoch Times се обратио агенцијама за коментар.