Прочитај ми чланак

У Србији линчују стручњаке, а у Канади лекари покренули иницијативу за ивермектин

0

Највероватније ово је само још један у низу од доказа, да се у читавом свету спроводи иста агенда и да јефтина терапија и лек не смеју бити доступни широким народним масама из простог разлога што би то зауставило започети пројекат и економски угрозило велике корпорације које производе скупе лекове и средства за превенцију.

Група канадских лекара се грчевито бори да се лек ивермектин одобри, међутим, влада не жели да разматра оваква питања.

„Потенцијални третман за KОВИД-19 постоји, али није доступан у Канади, а влада неће да испита доказе. Зашто?”

Питање које је горе поставила др Džekalin Dafin, хематолог и историчарка која је од 1988. до 2017. године држала Хану катедру за историју медицине на Квинс Универзитету у Онтарију, Канада, је питање које су између осталог поставили и на десетине и хиљаде других лекара широм света.

Она је, међу хиљадама других, потписала нову петицију која подржава признавање и доступност Ивермектина за профилаксу и рано амбулантно лечење КОВИД-19.

Петиција је покренута 26. октобра и биће завршена 25. децембра. До данас има скоро 14.000 потписа. Петицију је покренуо др Kanji Nakacu, професор емеритус медицине, биомедицинских и молекуларних наука на Универзитету Квинс.

У петицији се наводи

„Ми, доле потписани, лекари, научници и други заинтересовани становници Канаде, позивамо Владу Канаде да хитно испита доказе у корист ивермектина и размислите о томе да ивермектин одмах буде доступан Канађанима као лек по распореду II, добијен директно од фармацеута.“

Образложење др Накатсуа заснива се на следећим доказима.

Ивермектин је безбедан. Трећина светске популације (2,5 милијарди) узима га због паразитских инфекција. У скоро тридесет година од 1992. године, Светска здравствена организација и база података фармаковигиланце VigiAccess Универзитета у Упсали извештавају о само 16 смртних случајева и 4673 нежељена дејства.

Ивермектин је лако доступан, понекад и бесплатан, у неколико земаља, укључујући Аргентину, Бангладеш, Белизе, Боливију, Бразил, Бугарску, Чешку, Доминиканску Републику, Египат, Ел Салвадор, Гватемалу, Хондурас, Индију, Иран, Јапан, Либан, Мексико, Никарагва, Панама, Перу, Португал, Словачка, Јужна Африка, Венецуела и Зимбабве.

Захваљујући овој свеприсутности употребе и смањеном утицају KОВИД-19 на неке од истих земаља, вишеструка испитивања су потврдила ивермектин као профилаксу и лечење (сажето овде). Др Тесс Лаврие, оснивач Британске комисије за развој препорука за ивермектин, спровела је анализу Светске здравствене организације и на основу ових испитивања закључено је да употреба ивермектина одговара 86% мање регистрованих случајева и 68% мање смртних случајева. Она тврди да би будуће студије могле да побољшају дозирање, али не би требало да користе плацебо контролу јер би било неетично не понудити свима део активног лека.

Ивермектин је већ одобрен у Канади као средство против паразита; генерички је и јефтин.
Ивермектин као лек за KОВИД је одобрен у неколико земаља током ове пандемије, али у многим другим је забрањен и у многим случајевима означен као потенцијално опасан. Америчка управа за храну и лекове (ФДА), на пример, није одобрила ивермектин за лечење или превенцију KОВИД-19 код људи или животиња. Према ФДА, ивермектин се није показао сигурним или ефикасним.

Ово је чудно с обзиром на чињеницу да се дуги низ година ивермектин користио за превазилажење неколико људских болести код милијарди људи. Говоримо о квалитету и дозирању ивермектина за људску употребу, а не о ветеринарској верзији.

Према Универзитету у Оксфорду, који тренутно истражује третмане попут ивермектина и његове способности да смањи озбиљне болести и озбиљност симптома KОВИД-19, „Ивермектин је безбедан, антипаразитски лек широког спектра који је у широкој употреби широм света за лечење паразитских инфекција. .”

На Оксфорду још кажу:

Са познатим антивирусним својствима, показало се да ивермектин смањује репликацију САРС-ЦоВ-2 у лабораторијским студијама. Мале пилот студије показују да рана примена ивермектина може смањити вирусно оптерећење и трајање симптома код неких пацијената са благим KОВИД-19. Иако се ивермектин рутински користи у неким земљама за лечење KОВИД-19, мало је доказа из великих рандомизованих контролисаних испитивања који би показали да може да убрза опоравак од болести или да смањи број пријема у болницу.

Ево доброг резимеа науке која се појавила у вези са ивермектином и KОВИД-ом. Саставила га је Канадска алијанса за бригу о KОВИД-у, група од више стотина канадских лекара, научника и других академика.

Смањење репликације вируса у суштини значи да инфекција неће трајати све док се вирус не може тако лако ширити по телу, омогућавајући имунолошком систему да се ефикасније ослободи вируса. Овај потенцијал је оно што је за почетак занимало људе да користе ивермектин.

Према чланку објављеном у American Journal of Therapeutics,
Мета-анализе засноване на 18 рандомизованих контролисаних студија лечења ивермектином код KОВИД-19 су откриле велико, статистички значајно смањење морталитета, времена до клиничког опоравка и времена до уклањања вируса. Штавише, резултати бројних контролисаних профилакси показују значајно смањене ризика од заразе KОВИД-19 уз редовну употребу ивермектина. Коначно, многи примери кампања за дистрибуцију ивермектина који доводе до брзог смањења морбидитета и морталитета широм популације указују на то да је идентификован орални агенс ефикасан у свим фазама KОВИД-19.

Оно што је јединствено у дебати о Ивермектину је чињеница да је отворена дебата спречена. Лекарима и научницима који су вољни да разговарају о Ивермектину као потенцијалном лечењу забрањено је да то раде. Провере чињеница на друштвеним мрежама су прогониле и уклањале постове о Ивермектину, означавајући многе од њих као лажне и/или обмањујуће упркос томе што су многе од њих написали стручњаци у тој области.

Ова врста цензуре на Фејсбуку, на пример, која је већ избрисала и цензурисала више од 100 милиона садржаја током ове пандемије, доводи до тога да људи постављају још више питања о информацијама које доводе у питање званичне владине наративе.

Како толики број доктора, научника и радова објављених у рецензираној литератури може бити потпуно лажан, а чак ни вредан дискусије у мејнстриму?

Џо Роган је недавно пожелео добродошлицу др Сањају Гупти у свој подкаст како би разговарао о многим стварима у вези са KОВИД-ом, укључујући и чињеницу да је CNN лажно тврдио да је Јое Роган узео средство за уклањање глиста за стоку када је оболео од KОВИД-а.

Ово је била прича која је детаљно обрађена кроз видео који је постављен на Јутјубу. У видеу је разговарано о томе како је CNN обмануо своју публику да је Роган узео „девордер“ и да је било непоштено да CNN уређује видео снимак Џоа Рогана на Инстаграму како би изгледао болесно.

Ако је Ивермектин био одобрен за KОВИД рано у пандемији, како би то утицало на прихватање вакцине? Да ли би хитна одобрења за вакцине била дозвољена да су доступни други третмани? Не.

Овим смо добили неочекивани одговор на најбитније питање иза кога лежи смисао читаве приче око забране ивермектина.

Ако има Ивермектина, нема вакцина, а ако нема вакцина, нема ни профита, нема болесних, нема контроле.

Reference:

https://covid19criticalcare.com/wp-content/uploads/2021/08/SUMMARY-OF-THE-EVIDENCE-BASE-FINAL.pdf

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8088823/

https://www.ox.ac.uk/news/2021-06-23-ivermectin-be-investigated-possible-treatment-covid-19-oxford-s-principle-trial

https://c19ivermectin.com/

https://jacalynduffin.ca/blog/