• Почетна
  • СВЕТ
  • Американци припремили 360 авиона за напад на Русију
Прочитај ми чланак

Американци припремили 360 авиона за напад на Русију

0
avion-jutjub

Илустрација (Фото: Јутјуб)

 

ВАШИНГТОН- Амерички приватни центар за стратешке студије Stratfor објавио је како би изгледало могуће америчко мешање у сукоб у Украјини. Сасвим конкретно: како би изгледао руско-амерички сукоб у Украјини.

Објавио је да би Пентагон – већ током првих 24 сата – у Украјину, пре свега на аеродроме у њеним западним областима и у суседним источно-европским земљама, пребацио 66 ловаца-бомбардера (F-16CG, F-16C, F-15E).

Потом би им већ следећег дана додао нових 66 авиона истих типова. Сви би они долетели из америчких база – Лејкенхит (Велика Британија), Авиано (Италија) и Шпангдалем (Немачка).

Трећег дана, тврди Stratfor, њима би се прикључило 18 ловаца пете генерације F-22A.

Током првих осам дана на аеродромима источне Европе и Украјине нашло би се укупно 360 војних авиона. Од тога – 72 F-16CG, 48 F-16C, 72 F-16CI, 72 F-15E, 24 F-15C/D, 72 F-22A.

Stratfor наглашава да би улога америчке ловачке авијације била да неутралише руску копнену ПВО и да се са руском авијацијом бори за доминацију у ваздуху.

Јуришна америчка авијација – а то би били углавном „летећи тенкови“ А-10, укупно 120 летелица – имала би задатак да наноси прецизне ударе по руским тенковима и артиљеријским батеријама.

Она би се нашла на аеродромима најкасније десетог дана од почетка сукоба.

Stratfor процењује да би ратна дејства Украјину још више везала за Запад и убрзала њену интеграцију са ЕУ. Другим речима: да би то за Русију био – контраефекат.

Амерички „труст мозгова“, којим руководи Џорџ Фридман, процењује да Русија располаже довољним војним потенцијалом да изврши колосан притисак на Украјину, али то Москви не мора обезбедити остваривање озбиљнијих геополитичких циљева.

Stratfor сматра да за Русију ни једна од варијанти ратних дејстава не би била оптимална иако су све у материјално-техничком смислу оствариве.

Најповољнија варијанта – са изласком руских трупа на леву обалу реке Дњепар – за Русију би носила ризик неуспеха јер би, тврде амерички експерти, целу територију Украјине са десне стране реке заузеле јединице NATO.

Stratfor зато тврди да би за Русију најповољније било да Украјина остане неутрална јер би у том случају цела била тампон зона безбедности између РФ и NATO.

Фридманови сарадници су уверени да за Русију не постоје гаранције успешног завршетка војне кампање у Украјини. Понајвише због тога што би могуће учешће снага NATO у борбама не само анулирало напоре Русије да оствари постављене циљеве, него би и нанело разорни удар по њеном војном потенцијалу.

Извор: Fakti.org