Vaterpolo : Srbija lako do Crnogoraca

0

Српски ватерполисти пласирали су се у четвртфинале Светског првенства у Барселони, пошто су са 13:5 славили против репрезентације Румуније.

Ривал у борби за полуфинале биће нам репрезентација Црне Горе, која је раније у току дана савладала Канаду – 12:4

‘Делфини’ су сигурном игром стигли до убедљиве победе. Цела екипа је била одлично расположена, чему сведочи податак да је чак пет играча (Удовичић, Ћук, Пијетловић, Никић и Филиповић) постигло пет погодака. Код Румуна најбољи је био Диокону са три гола.

Меч четвртфинала између Србије и Црне Горе на програму је 30. јула од 20 часова и 15 минута.

Ток меча:

До краја меча видели смо по један погодак с обе стране, Алексић је био прецизан за нас, да би коначан резултат поставио Диокану – 13:5.

Ништа битно се није променило ни на старту последње четвртние. Ћук је својим другим голом отврио четвртину, Матеи убрзо смањио на 11:4, да би Филип Филиповић прелепим лобом одвео Србију на максимални осам голова предност – 12:4.

Имали су ‘Делфини’ прилику и да убедљивије реше трећи период у своју корист, али су из неколико изгледних прилика били недовољно концентрисани. Да и ову деоницу решимо у своју корист, побринули се Ћук и Мандић. Остало је само да наши момци рутински приведу меч крају у последњој четвртини – 10:3.

Диакону је постигао трећи гол за Румуне, да би Филип Филиповић, својим првим голом на мечу, вратио максималну предност – 8:3.

До краја првог полувремена виђен је још један погодак, опет у мрежи Румуна. Никић се уписао у листу стрелаца и одвео Србију са пет голова предности на одмор – 7:2.

Успели су Румуни да смање на 4:2, али су наши момци брзо одговорили и са два нова гола, Рјетловића и Удовичића стигли до највеће предности за сад – 6:2.

Добро су наши момци отворили другу четвртину, ситуацију са играчем више одиграли су брзо и спрето, те је Алексић из непосредне близине повећао предност. Уследила је чврста одбрана и још једна брза контра коју Живко Гоцић претвара у три гола вишка – 4:1.

Имали су Румуни прилику за изједначење у последњем нападу, али је шут завршио на пречки.

Уследило је неко неефикасних напада, да би три минута пред крај четвртине Пјетловић одлично застао у контри и лако донео прву предност Србији – 2:1.

Већ у следећем нападу Рађен усамсљен, после асистенције Филиповића. са средине погађа за изједначење – 1:1.

Први два напада на мечу завршене су брзим грешкама с обе стране, да би Андреј Бусила у следећем нападу са крилне позиције довео своју репрезентацију у вођство.