СВИ ПРИЧАЈУ О НИКОЛИ: Хрватски фудбалер својим потезом шокирао планету

0

Фудбалери Фиорентине и Наполија одиграли су веома узбудљиву утакмицу у оквиру 18. кола италијанске Серије А. Меч је завршен резултатом 3:3, а иако је обиловао прелепим головима и фантастичним потезима, утакмица ће остати упамћена по потезу фудбалера Фиорентине Николе Калинића.

nk

Хрватски фудбалер је у тренутку када је његов тим губио са 1:0 после продора пао у шеснаестерцу Наполија.

Судија Паоло Таљавенто је окарактерисао старт голмана Пепеа Реине као прекршај и досудио једанаестерац за Фиорентину.

Међутим, Калинић је направио невероватну ствар у данашње време када је фер-плеј у спорту присутан као поштење код политичара. Он је одмах показао да није био фаулиран, па је главни судија касније променио одлуку.

Снимак је потврдио да није било никаквог контакта између Реине и Калинића. Потез хрватског нападача ударна је вест спортских медија широм света.

Наполи је повео сјајним голом Лоренца Инсињеа у 25. минуту, али је Фиорентина поготцима Федерика Бернардескија у 52. и 69. минуту преокренула резултат.

Изједначење Наполију донео је Дрис Мартенс у 68. минуту, али је Мауро Зарате осам минута пре краја меча погодио за 3:2. Када је изгледало да ће Фиорентина освојити сва три бода, Наполи је ипак стигао до изједначења. Маноло Габјадини је у 94. минуту био сигуран извођач једанаестерца.

Наполи је трећи на табели са 35 бода, док је Фиорентина девета са 27.