• „СУПЕР ОРЛОВИ“ ТРЕСУ ЕВРОПУ: Матић, Сулејмани, Митровић… (Видео)

„СУПЕР ОРЛОВИ“ ТРЕСУ ЕВРОПУ: Матић, Сулејмани, Митровић… (Видео)

0

Srpski fudbalerig

Српски интернационалци масовно тресли мреже по Европи у недељу поподне.

Репрезентативци Србије (стандардни и повремени) у недељу су потврдили да газде иностраних клубова нису погрешиле када су их ангажовале, углавном у летошњем прелазном року.

Андерлехт, Бенфика и Спортинг из Хихона остварили су победе захваљујући головима наших фудбалера и тако одржали прикључак у борби за титулу, односно за пласман у виши ранг, у случају Спортинга.

Бенфика је у гостима губила 1:0 и 2:1 од претпоследњег Олханенсеа, да би Немања Матић у 37. минуту изједначио на 2:2, а Миралем Сулејмани почетком другог полувремена поставио коначан резултат – 2:3.

„Орлови“ су други на табели португалског првенства, са два бода мање од градског ривала Спортинга.

Андерлехт је у Белгији у сличној позицији, с тим да му водећи Стандард бежи четири бода.

Предност Стандарда била би још уверљивија, да Александар Митровић на гостовању Генту није погодио мрежу у 76. минуту и „спаковао“ бодове у пртљаг за Брисел – 1:2.

Деветнаестогодишњем центарфору је то био девети лигашки гол ове јесени.

Шпанска Сегунда је маратонско такмичење, које траје 42 кола. После одиграних 18 рунди, на местима са којих се иде у Примеру су Депортиво Ла Коруња и Рекреативо Уелва, а само корак иза њих Спортинг Хихон.

Четврту победу тог тима, уз три ремија у последњих седам кола, у потпуности је режирао српски тандем центарфорова.

Дејан Лекић у 34, па Стефан Шћеповић у 36. и 40. минуту, обезбедили су победу над Мирандесом од 3:2.

Некадашњи нападачио Црвене звезде и Партизана заједно су постигли 20 од Спортинговог 31 поготка у другој шпанској лиги! И то Шћеповић 13, Лекић седам. Доста?