Српска дерби брука обишла Европу

0

111

„Вечити дерби“ је архивиран, Црвена звезда слави минималну победу над Партизаном (1:0) у 145. „утакмици свих утакмица“ у српском фудбалу, а европски медији са великом пажњом испратили су и овај меч црвено-белих и црно-белих београдских ривала. Као и нама, и њима је уместо фудбалске игре на терену пажњу привукло дивљање хулигана, и паљење застава на јужној трибини стадиона Црвене звезде, па су највећу пажњу усмерили ка томе.

– Почетком другог полувремена навијачи Партизана запалили су заставе и све могуће предмете на јужној трибини стадиона, изазвавши огроман пожар. Интернационални судија Милорад Мажић био је принуђен да прекине утакмицу на 10 минута. Два ватрогасна аутомобила тешком муком су се изборила са проблемом – пише британски Ројтерс, док сајт Спортиџ истиче: –

Постоји неколико градских дербија на свету који са собом носе велику страст, а београдски је свакако један од њих. И овога пута присуствовали смо сценама насиља на утакмици Црвене звезде и Партизана, а последњи чин изазивања пожара је невероватан. Присталице Партизана смислиле су начин да прекину утакмицу. Иако није било столица на њиховој трибини, запалили су заставице изазвавши огроман пожар који је потрајао, прекинувши утакмицу на десет минута.  Литвански медији такође су се бавили дешавањима на јужној трибини „Маракане“, уз констатацију да је Звезда славила захваљујући неспретном аутоголу најискуснијег играча Партизана Милана Обрадовића. –

Два „непријатеља“, Црвена звезда и Партизан, састали су се у великом београдском и српском дербију. Гостујући „навијачи“ опет су имали свој перформанс паљењем јужне трибине, иако на њој нису биле столице, а гледаоци на осталим трибинама само су немо посматрали ужасне сцене – стоји у тексту тамошњег Делфија.