SRBIJA – S.IRSKA: Preokret „Orlića“

0

Srbija mladi fudbal

Млада репрезентација Србије остварила је другу победу у квалификацијама за У21 Европско првенство, надиграла је Северну Ирску 3:1.

Након доминације Србије у првом полувремену и пречке Александра Митровића, Ирци су повели почетком другог дела голом Џејмса Греја.

Међутим, десет минута касније Милош Јојић је асистенцијом за аутогол изједначио, а Лука Милуновић донео преокрет за 60 секунди, да би десет минута после тога Урош Витас главом после корнера поставио коначан резултат.

Ово је био трећи меч Србије у квалификацијама, у прва два има победу и пораз у дуелима са Кипром.

У првом полувремену Лука Милуновић је два пута озбиљно запретио гостима, прво је за мало ђутирао поред ставите, поред већ савладаног Бренан, који му је потом зауставио други шут.

Половином првог дела најбољу шансу имао је Александар Митровић. Александар Ковачевић се изборио на левој страни са ривалима и послао центаршут у петерац где је нападач Андерлехта скоком уназад успео да главом пошаље шут, али је нажалост погодио само пречку.

И у завршници меча Митровић је имао сјајну шансу за гол, био је у петерцу са ривалом на леђима, али уместо да шутира он је одиграо повратни пас који није стигао ни до једног од његових саиграча.

А онда је у 55. минуту гост казнио пропуштено. Након центаршута из корнера и реакције наше одбране, Перић одбранио шут Греја главом са петерца, али је лопту одбио до истог играча који је из другог покушаја био успешнији.

Међутим, десетак минута касније Орлићи су преокренули. Прво је Милош Јојић сјајним дриблингом на левој страни петерца изборио позицију за центаршут, гурнуо је лопту у петерац где је лоше реаговао Морган и гурнуо је у мрежу.

Само минут касније Србија је повела. Митровић је сјајно примио лопту после центаршута Јојића са леве стране, вратио је до Милуновића који постиже гол за 2:1 пред празним трибинама у Горњем Милановцу.

Десет минута касније Србија решава питање победника. Након корнера са десне стране Урош Витас сјајно скаче на петерцу и главом постиже трећи гол за Орлиће.

Пет минута пре краја Митровић је имао одличну шансу за нови гол, ишао је сам ка голу Ираца са леве стране, видео је да је Бренан напустио гол линију, покушао је одмах да га лобује, али је лопта ипак прошла поред стативе. Два минута касније Митровић је покушао и главом, одувао је ривала у скоку, али је поново био непрецизан.