Србија на Немачку за светску титулу!

0

Кошаркаши Немачке победили су 113:111 (33:31, 26:29, 35:24, 19:27) САД у полуфиналу Мундобаскета и тиме заказали меч против наших "Орлова" за светску титулу!

Поучени оним што су Литванци недавно показали против Амнериканаца на овом шампионату, репрезентативци Немачке су данас самоуверено и храбро изашли на мегдан првом фавориту. Од самог почетка меча су не само успешно парирали изабраницима Стива Кера, него су и после само пет минута игре стигли до десет поена разлике, 25:15.

Американци су до краја прве деонице успели да ухвате резутатски прикључак, а током друге се водила равноправна борба у којој су и једни и други имали до пет поена предности. Одбране нису долазиле до изражаја, а то се могло видети и по резултату после 20 минута игре – 60:59 за Американце. Немци боље почињу и друго полувреме, па као и средином прве деонице када су брзо стигли до “плус 10′, тако и средином треће Шрудер погађа за осетних 76:68. Џош Харт је узвратио тројком за 76:71, али Немци се не заустављају. Вагнер тројком доноси “плус 10“ Немцима, било је 92:82 на уласку у последњи минут треће деонице. Нешто касније је и Шрудер погодио, а у последњу четвртину се ушло резултатом 94:84 за Немачку!

Дали су 94 поена Американцима после само три четвртине, а за „стотку“ се побринуо Шрудер после два минута игре у последњој деоници – 100:90. Тих десетак поена разлике Немци су „љубоморно“ чували и у наредних неколико минута, не дозволивши ривалу да се бар мало резултатски приближи. Време је радило за њих, а на уласку у последњу четвртину резултат је био 106:96 за Немачку.

Тројком Ривса Американци наговештавају занимљивију завршницу, а Едвардс са линије пенала погађа за 106:100. Американци су у тим тренуцима добијали и велику подршку са трибина, пријало им је то, а Едвардс својом тројком смањује на само три поена разлике – 106:103 на уласку у последња три минута!

Могли су и до изједначења на два минута до краја, али Едвардс овога пута није био прецизан у шуту за три поена. Ипак, Немци не користе наредни напад, а Остин Ривс је изнудио прекршај Шрудера после чега са линије пенала смањује на 108:107! Али, ма минут и 14 секунди пре краја Обст погађа тројку за 111:107! Промашио је Бриџис на другој страни, а Шрудер ставља тачку на ово полуфинале – 113:107!

Обрт је са 24 поена и 6 асистенција био најефикаснији у победничкој екипи, Франц Вагнер га је пратио са 22, уз пет скокова, Тајс је уписао 21 поен и седам скокова, а капитен Шрудер 17 поена и 9 асистенција.

Код Американаца Едвардс 23 поена и 8 скокова, Ривс 21, Бриџис 17 поена.