SPEKTAKL U SKOPLJU: Kraljevi iz Madrida vladari svega!

0

Fudbaleri Real Madrida osvojili su Superkup Evrope pobedom nad Mančester junajtedom na skopskom stadionu "Filip drugi" - 2:1 (1:0).

Освајач Лиге шампиона је био бољи од победника Лиге Европе и заслужено је на крају славио.

„Краљевски клуб“ је употпунио ионако огромну колекцију трофеја, сада је актуелни шампион Шпаније, Европе и света и освајач Суперкупа.

Уједно, Мадриђани су постали први који су успели да одбране овај трофеј.

Тријумф екипи Зинедина Зидана донели су Каземиро и Иско головима у 24. и 52. минуту.

Наду „црвеним ђаволима“ вратио је Ромелу Лукаку поготком у 62. минуту. Међутим, Јунајтед у наставку није успео да стигне до изједначења.

Реал је победио иако је до 83. минута играо без најбољег играча света Кристијана Роналда. Португалац се припремама екипе прикључио тек пре неколико дана, па није био спреман за цео меч.

С друге стране, званични деби за Манчестер јунајтед имали су Лукаку, Виктор Линделоф и Немања Матић, који је оставио одличан утисак.

Српском репрезентативцу припадају највеће заслуге за гол „црвених ђавола“, јер је снажно шутирао, голман Реала Кејлор Навас успео само кратко да одбије лопту, после чега Лукакуу није било тешко да затресе мрежу.

„Краљевском клубу“ је ово четврти пут да осваја Суперкуп Европе, чиме је рекордерима Барселони и Милану пришао на само корак.

Реала у недељу очекује први меч Суперкупа Шпаније са Барселоном на „Ноу Кампу“, док Јунајтед истог дана стартује у Премијер лиги дуелом са Вест Хемом на „Олд Трафорду“.