СП у РУКОМЕТУ: Српкиње непобедиве – Цвијићева забила Немицама у последњој секунди!

0

Рукометашице Србије ремизирале су у трећем колу Групе Д, против домаћина, селекције Немачке, на Светском првенству - 22:22.

После лаких победа над Кином и Камеруном на почетку шампионата, Србија је имала доста тежи посао, освојила је бод у драматичној завршници и задржала прво место на табели.

Изабранице Љубомира Обрадовића биле су на прагу првог пораза, али је Драгана Цвијић мајсторским голом у последњој секундил спасла Србију првог пораза.

Немице су боље започеле меч и одмах на почетку стекле велику предност 5:1, али су наше даме успеле, пре свега добром одбраном, и преко расположене Катарине Крпеж да се врате и преокрену меч у своју корист.

Ипак, домаћа селекција истопила је предност Српкиња 7:7, а после резултатске клацкалице наша селекција на одмор одлази са два гола предности – 11:9.

Немице су, као и прво, боље почеле и друго полувреме, изједначиле су у првих пет минута, али је налет домаће селекције поново прекинула Крпеж Шлезак својим седмим голом на утакмици.

На истеку десетог минута другог полувремена Србија је головима Јелена Лавко и Слађана Поп Лазић стигла до плус три (16:13), што је приморало селектора Немачке да већ тада затражи тајм-аут.

Репрезентација Немачке је успела да изједначи (19:19), а потом и да искористи то што Србија није успела да постигне гол са две играчице више и да у 59. минуту и поведе са 21:22.

Немице нису успеле да реализују последњи напад, па је Србији остало тек десетак секунди да изборе макар нерешен резултат и у томе су успеле. Гол за веома вредан бод постигла је Драгана Цвијић три секунде пре краја утакмице.

Србија сада има пет бодова, пошто је у прва два меча убедљиво савладала Кину и Камерун.

У четвртом колу Србија у среду од 15:30 сати игра против Холандије.

СТАТИСТИКА

Немачка – Србија 22:22 (11:9)
Хала: Арена Лајпциг

Србија: Томашевић (9 одбрана), Чолић, Радосављевић 3, Крпеж-Шлезак 7 , Лекић, Штевин , Лавко 4, Дамњановић 3, Николић, Т.Радојевић 1, Поп-Лазић 2, Д.Радојевић, Обрадовић 5 , Стоиљковић , Цвијић 2, Дмитровић.
Немачка: Крамарчик (6 одбрана),, Волтеринг (5 одбрана), Клајн, Карулис 3, Лорпер 1, Смитс 2, Бенке, Болк, Мансон 1, Хубер 6, Фишер 2, Гешке 3, Лауенрот, Волболд 2, Столе, Губернатис 2