SP U FUDBALU – RASPLET U GRUPI D: Srbija sve bliža Rusiji! (TABELA)

0

Fudbalska reprezentacija Velsa pobedila je u Kardifu Austriju sa 1:0 u sedmom kolu Grupe D kvalifikacija i tako ostala u konkurenciji za direktan plasman na Svetsko prvenstvo.

У утакмици с мало дешавања и правих прилика, једини гол за тријумф Велса постигао је дебитант Бенџамин Вудборн у 74. минуту.

Велс после седам утакмица заузима треће место са 11 бодова, четири мање од Србије, а два мање од Ирске.

Србија је раније данас победила Молдавију са 3:0, док је Ирска играла нерешено 1:1 на гостовању с Грузијом.

У дербију вечери Шпанија је лако са 3:0 победила Италију, двоструки стрелац био је Иско, док се Aлваро Мората једном уписао у листу стрелаца.

Македонија је у другом мечу Групе Г на гостовању победила Израел, а стрелац јединог гола био је Горан Пандев у 73. минуту.

Шпанија је лидер Групе Г са 19 бодова, три више од Италије, док је трећа са 12, а прати је Израел са девет, те Македонија са шест, док је Лихтенштај последњи, без бодова.

Украјина је у Групи И на свом терену победила Турску са 2:0, а голове је постигао Aндриј Јармоленко у 18. и 42. минуту.

Други меч Групе И између Хрватске и Косова прекинут је вечерас у 27. минуту због натопљеног терена стадиона Максимир.

Украјина је лидер Групе И са 14 бодова, Хрватска има 13 уз утакмицу мање, колико има и Исланд са 13 на трећем, док је Турска четврта са 11, а Финска пета са исто толико бодова, док је Косово последње са једним.