SJAJAN USPEH: Odličan Dudaš, bronzani u desetoboju na EP

0

Desetobojac Mihail Dudaš osvojio je bronzanu medalju za Srbiju na Evropskom prvenstvu u Amsterdamu. Dudašu je srebrna medalja izmakla za četiri boda.

Српски атлетичар Михаил Дудаш освојио је бронзану медаљу у десетобоју на Европском првенству у Амстердаму.

Дудаш је такмичење завршио са 8.153 освојена бода.

Српском атлетичару је сребрна медаља измакла за само четири бода. Сребро је припало Чеху Адаму Хелцелету са 8.157 бодова.

Златну медаљу освојио је Холанђанин Томас ван дер Платсен са 8.218 бодова.

„Ово је још један у низу сјајних успеха наших атлетичара који потврђује да је наша земља наевропском атлетском трону. Искрено честитам Дудашу и његовом тиму на овом успеху! Свака част!“, наводи се у честитки министра Вање Удовичића.

ИСТОРИЈСКA МЕДAЉA: Михаил Дудаш освојио бронзу на Европском првенству

Српски атлетичар Михаил Дудаш заузео је треће место у укупном пласману десетобоја на Европском првенству у Aмстердаму.

У последњој дисциплини, трци на 1500 метара Дудаш је у времену 4:30,90 освојио 735, и укупно имао 8153 бода.

Ово је прва медаља за нашу земљу у десетобоју наотвореном.

У претпоследњој дисциплини, бацању копља, имао је десети резултат укупно, 58,19 метара, што му је донело 711 бодова. Он је био бољи од Олексија Касјанова, друго пласираног пре те дисциплине, који је потпуно подбацио са 48,23 метра, што је био најлошији резултат у обе групе, па је Украјинац пред последњу дисциплину пао на четврто место.

Ипак, испред Дудаша је остао Томас ван дер Платсен на првој позицији (7.524 бода), као и Aдам Хелселет, који се захваљујући најбољим резултатом сезоне у бацању копља (67,24 метра), пробио на друго место у генералном пласману са 7.467 бодова.

На 110 метара са препонама Дудаш је заузео пето место резултатом 14.55 секунди. Потом је бацио диск 45.65 метара, заузео треће место, а у генералном пласману вратио се на другу позицију. На тој позицији није дуго боравио, јер је у скоку с мотком са прескочених 4,70 метара освојио 819 поена, што је било довољно тек за деобу 12. места, па је опет пао на трећу позицију у укупном поретку са 6.703 бода.

Престигао га је Олексиј Касјанов из Украјине, који је прескочио 4,80 и преузео друго место (6.782), док је Холанђанин Томас ван дер Плетсен остварио фантастичан резултат, прескочио 5,40 метара, освојио 1.035 бодова и убедљиво преузео челну позицију – 6.828.