Petarda Partizana protiv Spartaka!

0

lazar-markovic-1369594621-316089(Курир)
Црно-бели су сезону завршили са 11 бодова предности у односу на Звезду.

Фудбалери Партизана победили су екипу Спартака резултатом 5:0 (2:0) у мечу последњег, 30. кола Суперлиге Србије.

Голове за црно-беле постигли су Лазар Марковић у 28, Марко Шћеповић у 36, Никола Нинковић у 80, Немања Којић у 83. и Предраг Лука у 90. минуту.

Партизан је првенство завршио на првом месту на табели са 73 бода испред Црвене звезде са 62 и Војводина која је освојила 61.

93. минут – Крај утакмице.

92. минут – ГОЛЛЛ!! 5:0 за Партизан. У листу стрелаца се уписао Лука.

90. минут – Утакмица је продужена за три минута.

83. минут – ГОЛЛЛЛ!! 4:0 за црно-беле. Гол је постигао Којић.

80. минут – ГОЛЛЛЛ!!! 3:0 за Партизан. Нинковић се уписује у стрелце.

74. минут – Прилика за Спартак. Ковачевић шутира по средини гола, али Живковић брани

70. минут – Игра се одвија углавном на средини терена

66. минут – Којић шутира са око 25 метара, али брани голман Спартака.

62. минут – Којић улази у 16 метара са стране и шутира, али лота одлази преко гола Спартака.

56. минут – Марковић излази из игре праћен овацијама. Ово је био последњи меч Марковића у дресу Партизана

52. минут – После интервенције делегата прекинут је концерт групе ЈНА

48. минут – Марковић шутира из изгледне прилике, али не погађа гол

46. минут – Почело је друго полувреме. Иако је игра у току, концерт групе ЈНА се несметано одвија.

Пред старт меча у Хумској руководиоци Суперлиге Бранимир Баброгић и Миодраг Јанковић уручили су фудбалерима Партизана пехар шампиона Србије, 25. у клупској историји.
Слављу на стадиону Партизана присуствује 20.000 присталица тима из Хумске који песмом поздрављају капитена Сашу Илића и остале играче.

Друго полувреме

45. минут – Крај првог полувремена. Партизан води с 2:0.

43. минут – Торбица је шутирао из даљине, али је његов ударац завршио поред гола.

36. минут – ГОЛЛЛЛЛ!!! 2:0 за Партизан. Шћеповић је постигао други гол за црно-беле. Волков је одлично центрирао, а Шћеповић је лопту спровео у мрежу.

34. минут – Жандармерија је ушла на трибину где су навијачи Спартака, који су гађали публику западној трибини. Жандармерија је истерала навијаче Спартака са стадиона.

31. минут – Навијачи Спартака су бацили топовски удар и неколико бакљи према навијачима на западној страни. Настала је паника на трибини, али је жандармерија веће инциденте.

28. минут – ГОЛЛЛЛЛ!! 1:0 за Партизан. У стрелце се уписао Лазар Марковић. Прелепа акција коју је иницирао Шћеповић, а онда је упослио Марковића који је погодио мрежу гостију.

26. минут – Одлична акција Миливојева, нанизао је неколико играча, ушао у 16 метара и оштро опалио,  али је лопта погодила спољни део мреже.

21. минут – Шћеповић је са око 16 метара из слободног ударца шутирао преко пречке.

16. минут –  Велика шанса за Спартак. Лопту је добио Шарац на главу са стране и шутирао са око седам метара, али је Живковић сигуран.

11. минут – Прва прилика за Партизан. Јојић погодио пречку гола Спартака.  Он је примио лопту, а онда је направио финту и лоптом гађао други угао и погодио пречку.

5. минут – Спартак има иницијативу на почетку меча.

2. минут – Први ударац на мечу упутио је Торбица са 20 метара, Живковић брани. У контри велика шанса за Партизан, Лука добија лопту сам од Јојића на другој стативи око петерца искоса и шутира из одличне прилке у спољни део мреже.

1. минут – Почела је утакмица