Партија сезоне Николе Јокића (ВИДЕО)

0

Никола Јокић одиграо је свој најбољи меч ове сезоне у НБА лиги.

Српски кошаркаш је у победи Денвера над Оклахомом (110:102) остварио трипл-дабл учинак.

Јокић је постигао 28 поена, сакупио 14 скокова и забележио 12 асистенција за нешто мало мање од 35 минута проведених на терену.

Сјајни центар се, за разлику од већине мечева ове сезоне, није либио да шутира ка кошу ривала (11/14 из игре, 3/6 за три, 3/4 са линије слободних бацања).

Велику помоћ имао је и у Вилу Бартону који је имао 18 поена и шест скокова, Џамал Мареј је додао 14, а Џереми Грант 13 поена.

У пораженој екипи најбољи је био Денис Шрудер са 22 поена, пет скокова и четири асистенције, а пратили су га Стивен Адамс са дабл-даблом (18п+14ск), односно Шај Гилџус-Александер са 16 и Крис Пол са 15 поена.

Хјустон – Детроит 107:115

Нагетси су против Тандера оправдали улогу фаворита, а њихова победа ни у једном тренутку није долазила у питање.

Већ у првој четвртини су стекли велику предност, +16, што је уједно било и највеће вођство домаћих на овој утакмици.

У другом и трећем кварталу Оклахома је са неколико серија успевала да предност Денвера „истопи“, а највише су пришли на три поена разлике.

У тим тренуцима као по правилу, Нагетси су на крилима Николе Јокића одбијали налете гостију и на крају заслужено славили.

Денвер је четврти на Западу и има скор 16-8, док је Оклахома 8. и има 11 тријумфа и 14 пораза.