Орлићи“ шести у Европи!

0

juniori-kss(Блиц)

Јуниорска репрезентације Србије поражена је у борби за пето место на првенству Европе у Летонији од селекције Литваније са 63:56.

Изабраници селектора Александра Бућана су на полувремену имали три поена предности, међутим у наставку, поготову у трећој четвртини (22:10) игра српских репрезентативаца је била све лошија, тако да је пораз био неизбежан.

Последњу деоницу меча „орлићи“ су успели да добију, али недовољно за тотални преокрет, иако су на минут и 17 секунди пре краја дошли до само три поена заостатка (54:57).

Најбољи у тиму Србије био је Миленко Вељковић, који је постигао 20 поена, уз 15 скокова и три блокаде, док се у победничком тиму Литваније истакао син легендарног Арвидаса Сабониса, Домантас, који је забележио по 12 поена и скокова.