OPRAVDALI SVETSKU BRONZU:Grci deklasirali Španiju i čekaju delfine u polufinalu…

0

Vaterpolo reprezentacija Grčke plasirala se u polufinalne Evropskog prvenstva, pošto je danas u četvrtfinalu u Beogradskoj areni savladala Španiju sa 6:2 (2:0, 1:1, 2:1, 1:0).

Грке је до тријумфа предводио Јоанис Фунтулис са три гола, док су по један постигли Емануил Милонакис и Ангелос Влачопулос.

У селекцији Шпаније истакао се Блај Маларах са два гола.

Грчка је већ од самог почетка утакмице наметнула свој ритам, док је Шпанија имала доста проблема у организацији напада услед чврсте одбране ривала. Почетком друге деонице Грчка је стигла до три гола предности, па су Шпанци имали веома тежак задатак пред собом. Они су голом Малараха пола минута пре краја четвртине смањили заостатак, али је Грчка серијом од 2:0 на почетку трећег периода преломила меч и изборила пласман у полуфинале.

Грчка, трећепласирана селекција са првенства света у Казању, ће се у полуфиналу у среду састати са победником дуела измедју Србије и Русије који се игра вечерас од 20.15.