Novak u polufinalu Pariza: Osvetio se Dancu, meč obeležila velika greška sudije

0

Srpski teniser Novak Đoković srušio je Danca Holgera Runea sa 2:1 (7:5, 6:7 (3), 6:4) u četvrtfinalu mastersa u Parizu.

Ђоковић ће играти против бољег из дуела Алекса Де Минора и Андреја Рубљова који је последњи на програму.

У репризи прошлогодишњег финала у ком је Руне славио, млади тенисер је ушао као један од ретких који имају победнички скор у дуелима са Новаком – и показао је зашто је то тако.

Чак 11 гемова на почетку нисмо видели ни прилику за брејк, камоли да један од тенисера одузме противнику сервис гем.

Било је јасно да Новак није енергетски на свом нивоу, знамо да има проблема са стомачним вирусом, а у једном тренутку се ухватио и за зглоб руке.

Ипак, у том 12. гему Ђоковић је стигао до прве брејк, уједно и сет лопте, те је искористио и повео са 1:0 у сетовима.

Други сет је донео далеко више преокрета, а почео га је Руне који је први стигао до брејка. Није га одбранио Данац, пошто је Новак одмах узвратио истом мером.

Србин је стигао до меч лопте при резултату 5:4, али је Руне сачувао и у тај-брејку стигао до изједначења.

Ипак, памтиће се велика грешка судије Реноа Лихтенштајна. Наиме Руне је при резултату 15:30 одиграо, видео је да је аут и тражио челенџ. Судија је то дозволио, а онда је Новак полудео. Одмах је пришао судији и ушао у расправу са њим.

Испоставило се да је био аут. Али, Руне је тражио челинџ када је његова лопта завршила у ауту и Новак је оштећен. Да којим случајем судија није дозволио челинџ, Новак би имао две меч лопте.

Одлучујући део меча практично је решен у трећем гему када је Ђоковић направио брејк и потом на свој сервис био више него сигуран. До краја меча изгубио је само три поена, у сваком гему на свој сервис по један.