MESI HIT-TRIKOM ODVEO ARGENTINU na Mundijal

0

Lionel Mesi je posle Barselone postao i heroj Argentine – odveo je svoju reprezentaciju na Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine!

Фудбалска репрезентација Аргентине пласирала се Мундијал, пошто је током ноћи у гостима победила Еквадор са 3:1 у последњем колу јужноамеричких квалификација, а сва три поготка дело су једног од најбољих фудбалера свих времена.

Еквадор, који је и пре последњег кола изгубио шансе за пролаз даље, повео је већ у првом минуту голом Ромарија Ибаре, али је потом на сцену ступио Лионел Меси и хет-триком одвео вицешампионе света у Русију.

Головима у 12, 20. и 62. минуту Меси је спречио сценарио да се Аргентина први пут од 1970. године не нађе на Мундијалу.

Иако су ‘Гаучоси’ доживели прави шок и примили најбржи гол откад играју квалификације, консолидовали су се и, на крилима фантастичног Месија, на скоро 3.000 метара надморске висине направили преокрет. Прво је момак из Росарија изједначио након лепог дуплог паса са Ди Маријом, да би осам минута касније одузео лопту одбрани домаћина и закуцао је под пречку

Тим резултатом отишло се на одмор, а Меси није дозволио да и овога пута не одушеви фудбалску јавност – у 62. минуту је нанизао неколико противничких играча и дивним лобом са ивице казненог простора одвео Аргентину у Русију.

Аргентина је тако, на крају, заузела треће место у јужноамеричким квалификацијама са 28 бодова.

Своје место на Светском првенству из Јужне Америке још раније је обезбедио Бразил, а прошле ноћи су то урадили и Уругвај победом над Боливијом од 4:2, као и Колумбија ремијем са Перуом 1:1. Перуанци ће имати прилику да на светској смотри играју први пут после 1982, захваљујући поготку из слободног ударца Паула Герера.

Он је савладао Давида Оспину у 82. минуту и анулирао вођство које је донео Хамес Родригес, растуживши тако Чиле и Парагвај.

Пето место на табели јужноамеричких квалификација освојио је Перу и та селекција ће се за место у Русији борити против Новог Зеланда у интерконтиненталном баражу.

Бразил је прошле ноћи славио против Чилеа са 3:0 и тако двоструког узастопног шампиона Јужне Америке оставио без пласмана на шампионат света. Стрелци за ‘Селесао’ били су Паулињо и Габријел Жезус два пута.

Репрезентација Бразила је квалификације завршила са 41 бодом, десет мање је освојио Уругвај, Аргентина је трећа са 28, док Колумбија има 27. Петопласирани Перу је освојио 26 бодова.

Чиле је такође сакупио 26 бодова, Парагвај 24, Еквадор четири бода мање, Боливија је квалификације завршила са 14 бодова, а Венецуела са десет.