• Лука и Шћеповић за рутински тријумф шампиона! (ФОТО, ВИДЕО)

Лука и Шћеповић за рутински тријумф шампиона! (ФОТО, ВИДЕО)

0

ПАРТИЗАН – ДОЊИ СРЕМ 2:0 (1:0)

Стрелци: 1:0 – Лука у 39, 2:0 – Шћеповић у 50. минуту.

Стадион Партизана – Гледалаца: 8.587. СУДИЈЕ: СРЂАН ОБРАДОВИЋ, Срђан Милутиновић, Милош Гагић.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Пауљевић, Пајовић, Иванов, Станковић, Смиљанић, Лука (од 76. Елиомар Силва), С. Илић, Брашанац, Шћеповић (од 89. Јојић), Којић (од 81. Митровић).

ДОЊИ СРЕМ: Белић, Прљевић, Терзић, Јосимов, Зец, Лакићевић,  Кошутић (од 46. Шкорић), Крунић, Чордашић (од 83. Лукић), Дамјановић, Милутиновић (од 46. Јанковић).

На пролећној премијери, пред скоро 9.000 навијача, петоструки узастопни шампион Србије, Паризан, лагано је савладао Доњи Срем са 2:0 и тако се “осветио” за пораз у првом делу првенства. Још важније, црно-бели су дошли до 13. победе и тако су одржали предност у односу на ривале који желе да их скину са трона.

Партизан је до предности дошао преко новајлије из Рада, Предрага Луке, у 39. минуту. Шћеповић је лепо упослио Којића који је шутирао са десетак метара, Белић је одбранио тај ударац, али није успео да заустави Луку који је клизећим стартом лопту спровео у мрежу.

На самом старту друго дела, у 50. минут, видели смо прелепу акцију домаћих. Брашанац је сјајно “избацио” Станковића на левој страни, овај је добро додао до Шћеповића, а нападач Партизана је после једног дриблинга левом ногом послао лопту у гол за коначних 2:0.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ
2. минут – Први корнер за црно-беле извео је Брашанац, испред Којића је интервенисао Прљевић. Поново је млади везиста центрирао из угла, али Кошутић је лопту послао у корнер. И после трећег корнера лопта је послата ван терена. Тек после четвртог ударца из угла гости су отклонили опасност.

(ФОТО: В. Марковић)

4. минут – Солидна посета и добра атмосфера на стадиону у Хумској.

7. минут – Партизан је “стегао обруч” око гола гостију, али екипа Доњег Срема се умешно брани.

9. минут – Фантастичан центаршут Пауљевића са десне стране, Шћеповић је био у доброј прилици, али је очајно шутирао главом са десетак метара.

11. минут – Још једна сјајна прилика за домаће. Брашанац је одлично центрирао са леве стране, Иванов је био највиши у скоку, али лопта је отишла поред гола.

12. минут – Шут Луке искоса са десне стране, голман гостију није морао да интервенише.

15. минут – Стадионом Партизана ори се “Управа напоље, управа напоље”.

16. минут – Први ударац ка голу црно-белих упутио је Терзић. Његов покушај изблокирао је Иванов.

18. минут – Велики кикс Станковића, али срећом по њега и присталице домаћих Иванов је био на правом месту!

20. минут – Сјајна акција Брашанца, Којића и Шћеповића, али помоћни судија је оправдано подигао заставицу пошто је нападач црно-белих био у офсајд позицији.

21. минут – Поново су домаћи добро комбиновали, али је досуђен офсајд. Чини се да Којић није био у офсајд позицији.

22. минут – Жути картон за Зеца.

23. минут – Чордашић је ударио Илића лактом на двадесетак метара.

24. минут – Шћеповић је јако лоше извео “слободњак”.

25. минут – Шут Крунића са 30 метара лагано је “укротио” Стојковић.

29. минут – Лука је покушао да центрира, али на крају је то више личило на шут. Без опасности по госте!

33. минут – Још једна одлична прилика за црно-беле није искоришћена. Пауљевић је сјајно прошао по десној страни, упутио је лопту у средину, Шћеповић је шутирао, али голман гостију је био добро постављен и лагано је одбранио ударац нападача Партизана.

34. минут – Појачали су домаћи иницијативу. Шћеповић је лепо упослио Луку који је шутирао, али један дефанзивац гостију изблокирао је ударац и избацили лопту у корнер.

37. минут – Лоше испуцавање Стојковића гости нису успели да искористе.

39. минут – ГОООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! 1:0 – ЛУКА!

Првенац придошлице из Рада на дебију у црно-белом дресу. Шћеповић је фантастично упослио Којића, овај је шутирао, али Белић је одлично реаговао. На одбијену лопту натрчао је Лука и после клизећег старта послао ју је у мрежу.

40. минут – Жути картон за Луку!

КРАЈ ПРВОГ ДЕЛА.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:
46. минут – Двострука измена у табору гостију, Шкорић и Јанковић су у игри, Кошутић и Милутиновић су напустили терен.

50. минут – ГОООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! 2:0 – Шћеповић!

Прелепа акција црно-белих. Млади Брашанац је сјајно упослио Станковића на левој страни, овај је додао до Шћеповића који је рутински погодио за 2:0!

53. минут – Шут Иванова са 25 метара, лопта је завришла поред гола.

59. минут – Шут Огњена Шкорића са 16 метара преко гола!

63. минут – Добар продор Луке по десној страни, уследио је покушај упошљавања Којића, али гоман гостују Белић је на време истрчао. Велики аплауз добио је стрелац првог гола!

64. минут – Шут Којића са двадесетак метара  је изблокиран.

65. минут – Поново је Лука сјајно пробио по десној страни, али дефанзивци Доњег Срема су били добро постављени и после центаршута лако су избили лопту у аут.

66. минут – Једаног играча гостију лопта је погодила у руку унутар шеснаестерца, црно-бели су тражили пенал, али судија је остао “нем”.

67. минут -Одличан центаршут Пауљевића, Иванов је био на корак од постизања гола, али Белић је сјајно интервенисао. Неколико секунди касније Којић је добро шутирао са ивице казненог простора, но голман Доњег Срема опет је био на месту.

72. минут -Жути картон за Смиљанића!

74. минут – Добар продор Вуковића по десној страни, Станковић је лако испао, уследио је шут, али Иванов га је изблокирао.

76. минут – Елиомар Силва је у игри уместо Предрага Луке. Тренер Вермезовић је очигледно желео да новајлија из Рада добије заслужени аплауз публике у Хумској!

79. минут – Запретио је Доњи Срем, али Стојковић је одлично интервенисао. У наредном нападу добру прилику није искористио Шћеповић, тачније Белић је сјајно реаговао.

80. минут – Гробари песмом поздрављају Сашу Илића – “Један је Илића капитен, један је Илић капитен…”

81. минут – Митровић је у игри уместо Којића. Навијачи црно-белих и другог новајлију из Рада су поздравили аплазузима.

83. минут – Лукић је заменио Чордашића.

89. минут – Јојић је у игри уместо Шћеповића који се пожалио на повреду.