KVALIFIKACIJE ZA SP: To je naša Srbija, srcem do boda! (TABELA)

0

Večeras smo izgubili prvo mesto u grupi, ali posle svega što smo videli, ipak možemo da budemo zadovoljni.

srbija-vels-fudbal

Бејл и Велшани разочарали понашањем!

У последњој утакмици четвртог кола квалификационе Групе Д, репрезентације Велса и Србије играле су нерешено, 1:1 вечерас у Кардифу.

Почетак меча био је прилично миран, уводно “испитивање снага“ трајало је неких 15 минута, а онда је наша репрезентација почела да преузима иницијативу и како је време одмицало, постајала све конкретнија.

Прву праву прилику за наш тим имао је капитен Бранислав Ивановић који је у 18. минуту после корнера са леве стране одлично шутирао главом, али је Тејлор са гол линије спасао мрежу домаћих.

Пар минута касније, видели смо и солидан покушај Филипа Костића са ивице казненог простора, као и опасан напад по десној страни преко Рукавине, али његов центаршут је покварио претходни утисак.

И, када се чинило да је Србија ближа вођству, догодио се велики кикс Матије Настасића на нашој половини, који су Велшани умели да казне.

Српски дефанзивац је био неопрезан на левој страни терена испред нашег казненог простора, Робсон Кану му је одузео лопту и експресно је проследио у средину ка Бејлу који са неких 17 метара шутира по средини, а Стојковић је немоћан – 1:0 за домаћи тим.

Само пар минута касније, Велшани су извели најбољу акцију од почетка меча, шутирао је Робсон Кану, али лопта је завршила тик поред леве стативе нашег гола.

A атмосфера и на терену и на трибинама подгрејана је после оштрог старта Тејлора на Душану Тадићу. Дефанзивац Велшана је високо подигао ногу и копачком ударио по носу нашег најбољег играча који је обливен крвљу напустио терен на неколико минута колико му се указивала помоћ.

Оно што нас је разочарало у тим тренуцима јесте понашање Бејла који је протестовао код судије Маљенка и зарадио жути картон, као и домаћа публика која је звиждуцима испратила повређеног Тадића.

До краја првог полувремена није више било већих прилика за голове, баш као и у већем делу другог.

Велшани су успели да “умртве“ игру, умешно су чували минимално вођство, док наши “Орлови“ нису имали права решења за њихову одбрану.

Тадићеви центаршутеви више нису били прецизни као у претходним мечевима, Митровић је био “одсечен“ у нападу, ни Костић није био превелика претња по левој страни, па га је селектор Муслин заменио Катаијем средином другог полувремена.

И тек у 79. минуту две обећавајуће акције нашег тима. Најпре преко Обрадовића по левој страни, а онда минут касније и преко Рукавине на десној, али њихови центаршутеви нису били довољно прецизни, Митровић није успевао да те лопте проследи у мрежу.

И опет када је изгледало да контролишемо ситуацију, уследила је статива Гарета Бејла, после акције Ремзија, имали смо много среће тада, али само минут касније, у 86. минуту Србија успева да изједначи!

Поново је лопта била на десној страни терена, али овога пута Рукавина је идеално центрирао за Митровића, који ударцем главом шаље лопту у десни угао Хенесијевог гола. Она се од стативе одбила у мрежу – 1:1!

Одмах потом је атмосфера на терену поново узаврела, дошло је до кошкања играча два тима, а наш голман Стојковић је кажњен жутим картоном, баш као и Катаи нешто касније, па везиста Aлавеса неће моћи да наступи у следећој утакмици.

sr-rusija-tabela-4-koloИпак, остало је до краја 1:1, па је Србија сада на другом месту на табели Групе Д, са осам бодова, два мање од водеће Ирске.

Фудбалери Ирске победили су данас у Бечу селекцију Aустрије са 1:0 у утакмици четвртог кола Групе Д квалификација за Светско првенство 2018.

Победнички гол за Ирску постигао је Џејмс Меклин у 48. минуту.

Фудбалери Молдавије освојили су први бод у квалификацијама, пошто су у Тбилисију одиграли 1:1 са Грузијом. Валери Казаишвили је у 16. минуту донео предност домаћој екипи, а изједначио је Aлександр Гацкан у 78.