Troicki nastavlja da skuplja skalpove velikaša: Južni pao na startu Pekinga!

0

viktor-troicki-2

Виктор Троицки прошле недеље је савладао Давида Ферера и показао да је спреман да се врати у врх светског тениса, а у првом колу Пекинга у два сета је био бољи од Руса Михаила Јужног са 6:3, 6:4.

Иако је Рус на 33. позицији, а Виктор на 152. на АТП листи, јасно је да то није прави однос снага и да ово није превелико изненађење, али је сигурно знак да је српски тенисер спреман да свакоме парира ко се налази у крему тениса, којем и сам припада.

Меч је трајао 77 минута, а Виктор није добро ушао у окршај са представником Русије пошто је после десет минута имао заостатак од 2:0. Ипак, противник, који је познат по таласима нервозе, управо је почео да показује своју тамну страну након повратка и брејка Србина са четири поена у низу, тако да је Троицки само чекао грешке Јужног и погађао из контре за први корак ка победи.

Јужни је и у другој деоници дошао први до брејка, али је пресликано, али уз много више Викторовог труда, поново испустио предност, а онда је у десетом гему исхитреним ударцима у намери да што брже дође до изједначења, морао да положи рекет и призна пораз.

По пројектованом жребу, Троицки ће поново морати да игра против тенисера из Топ10, јер ће му противник у осмини финала турнира бити победник дуела Томаша Бердиха, који је трећи носилац на турниру, и Фелисијана Лопеза који је добио позивницу од организатора.