Hrvati: Veća smo sportska sila od Srbije

0

Završene su Olimpijske igre, pa će narednih dana da se sumiraju rezultati. Srpski sportisti su brljirali, osvojili su osam medalja, a posebno su ekslodirali kolektivni sportovi. Svi koji su izborili vizu za Rio, osvojili su odličja na najvećoj sportskoj smotri na svetu. Naša zemlja je na 32. mestu.

602312_14100487-10210012486609466-1800828184638435608-n_f

Завршене су Олимпијске игре, па ће наредних дана да се сумирају резултати. Српски спортисти су брљирали, освојили су осам медаља, а посебно су екслодирали колективни спортови. Сви који су изборили визу за Рио, освојили су одличја на највећој спортској смотри на свету. Наша земља је на 32. месту.

Комшије, Хрвати, такође су били сјајни у Рију. Освојили су 10 медаља, од чега чак пет злата. По том критеријуму су бољи од нас, али… Да ли у „лијепој њиховој“ могу славодобитно да кажу да су бољи од нас, ако је Србија освојила четири колективне медаља, а Хрватска само једну? „Јутарњи лист“ се позива на анализу „Њујорк Тајмса“, који је израчунао да је Хрватска по броју медаља у светском врху, далеко испред Србије.

– Хрватски спортисти су с рекордних 10 освојених одличја, пет златних, три сребрне и две бронзане медаље, заузели 17. место, од укупно 87 држава освајача медаља. Србија је, примера ради 32. на овом списку. Ако се гледа само број освојених златних медаља по броју становника, Хрватска је далеко испред и већих спортских сила од Србије – на нестварном трећем месту! Прерачунато, 844.880 Хрвата – једно злато – наводи овај дневник.

По овом критерију, најбољи су спортисти са Бахама, а на другом месту је Јамајка.