• ХЕРОЈ: Српска фудбалерка одвела Барселону у осмину финала Лиге шампиона

ХЕРОЈ: Српска фудбалерка одвела Барселону у осмину финала Лиге шампиона

0

jelena-cankovic-barselona

Српска фудбалерка Јелена Чанковић јунакиња је Барселоне! Чанковићева је постигла одлучујући погодак којим се шпански клуб пласирао у осмину финала Лиге шампиона, по први пут у историји клуба.

Барселона је на гостовању данском Брондбију одиграла нерешено 2:2, па је 0:0 из првог меча било довољно.

Српска фудбалерка је ушла са клупе у 64. минуту, а у 87. минуту је постигла други погодак за „Блауграну“. У осмини финала Барселона ће играти против Цириха, који је са укупним резултатом 3:2 елиминисао Спарту из Прага.

Шпански медији су одушевљени наступом Јелене Чанковић, која је преласком из суботичког Спартака у Барселону оборила рекорд у српском женском фудбалу у висини трансфера, и већ је проглашавају за женског Нејмара.

Чанковићева, која је пре само четири дана прославила пунолетство, међутим истиче да је њен узор Роналдињо.

Добру партију у овом колу Лиге шампиона пружила је и Јована Дамњановић. Некадашња играчица Црвене звезде постигла је два поготка (8., 61. минут) у победи Волфсбурга над Парнуом 13:0