Fudbal (19 kolo): Radničkom bodovi nade, slavili Novi Pazar i BSK

0

Radnicki1923
(Мондо)
Фудбалери Радничког 1923 дошли су до три бода опстанка вредна у надокнади времена против Хајдука из Куле – 3:2!

Победа Новог Пазара над Смедеревом (2:1) и БСК Борче у Ивањици из „кеца у двојку“ (1:2).

Дарко Фејса дубоко у надокнади времена, са позиције крај леве аут линије, покушао је очајнички да центрира како би његови нападачи некако савладали Бојана Браћа, али није било потребно да било ко дира ту лопту.

…његова парабола прелетела је Браћа и завршила у мрежи, после чега је „Чика Дача“ експлодирао од радости:

Раднички Ниш – Хајдук Кула 3:2 (2:1), голом у 94. минуту, који ће можда значити и прекретницу у намери Крагујевчана да се изборе за опстанак до краја сезоне.

Упркос победи, „Црвени ђаволи“ поручили су после утакмице да мора да буде промена у клубу: „Управа напоље!“ Домаћи навијачи извиждали су и некадашњег идола и капитена Дарка Спалевића који је уведен у игру у 66. минуту први пут након што је зимус покушао да „побегне“ у Чукарички.

За седам минута првог полувремена „пала“ су три гола на „Чика Дачи“. Раднички је у утакмици у којој је „морао“ да победи начео Куљане у 22. минуту преко Драгана Миловановића, којем је са леве стране лепо асистирао Фејса, а док се још славило изједначио је капитен гостију Лазар Веселиновић 120 секунди.

Он је повукао контру и шутирао са ивице шеснаестерца после чега је голман домаћих Огњен Чанчаревић успео да одбије лопту, а Тинтор да је „избије“ тако да поново упосли Веселиновића који је из другог пута био прецизан – 1:1.

Ипак, тим Дејана Ђурђевића, који је ове сезоне победио само ОФК Београд и Јагодину код куће, дошао је до другог вођства у 29. минуту. Домаћи су тражили пенал због играња руком у тренутку када се лопта на ивици шеснаестерца одбила на „левицу“ новајлије Бојана Бељића. Момак којег је Ђурђевић (а знају се из ОФК Београд) довео зимус како би изборио опстанак, савладао је Бојана Браћа неодбрањивим ударцем и постигао први гол у црвеном дресу 2:1.

У наставку, Хајдук је кренуо агилније осоколњен двема убедљивим победама код куће овог пролећа (два пута по 3:0). У офанзиви, Бранко Тошић у 62. минуту изједначио је на 2:2! Он је лепо реаговао на центаршут Дејана Русмира, после чега је Ђурђевић убацио први пут од јесенас Спалевића у игру.

Он је углавном извиждан, али није успео да „ућутка“ оне који су му замерили на гафу из јануара. Урадио је Фејса, евро-голом који је требало да буде центаршут. У претходне три утакмице Радничког и Хајдука у Суперлиги резултат је био 0:0, па су црвени и бели ове недеље поподне решили да мало поправе поражавајућу статистику.

Novi Pazar_origНОВИ ПАЗАР – СМЕДЕРЕВО 2:1 (1:1)

Ова победа Радничког, уз пораз Смедерева у Новом Пазару, значи вероватно и опроштај Смедереваца од елите већ у 19. колу.

Без тренера, јер клуб и даље није измирио обавезе према Драгољубу Беквалцу, али и подршке са северне трибине, јер део најватренијих навијача бојкотује утакмице Новог Пазара зато што их Управа није повела у Београд на утакмицу са Црвеном звездом, Нови Пазар је успео да победи „фењераша“ и одговори на тријумф БСК Борче у Ивањици.

После фаула над Милошем Богуновићем, Миљан Мутавџић је био сигуран са беле тачке у 5. минуту, међутим и сам је скривио пенал играјући руком после доброг потеза Марка Ристића у 19. минуту, па је Предраг Сикимић другим голом овог пролећа донео изједначење Смедеревцима – 1:1.

Тај резултат, уз на тренутке очајну игру Пазараца, иритирао је око 3.500 навијача на Градском стадиону, који су почетком другог полувремена скандирали: „Управа напоље!“, али су се на крају ипак радовали.

После неколико пронашених шанси Амара Рахмановића и сјајне прилике коју је на пас Дејана Бољевића у 65. минуту промашио резервиста Немања Видаковић, Црногорац Радош Булатовић у 80. минуту донео је вредну победу „плавима“. Он је главом затресао мрежу после центаршута Бољевића и задао коначан ударац дављенику, који остаје са девет бодова после 19 утакмица – 2:1!

bsk2ЈАВОР – БСК БОРЧА 1:2 (1:0)

Четири дана после тешко извојеване победе у првој утакмици полуфинала Купа Србије, против Јагодине (1:0), фудбалери Јавора такође на свом терену морали су да скупе снаге и надиграју БСК из Борче. Пали су у другом полувремену и дозволили гостима прво да постигну први погодак у Ивањици у четвртом гостовању у том граду, а касније и други за такође важна три бода – 1:2!

Јавор, трећи напад Суперлиге са 29 постигнутих голова, „отворио“ је најлошију одбрану лиге (43 гола) у 29. минуту поготком Живорада Мишића, на асистенцију „десетке“ Игора Стојаковића. Тада ретко ко у Ивањици је и помишљао да ће домаћи тим остати без бодова, поготову што су Ивањичани до одласка на одмор били бољи и могли да удвоструче предност.

Али, повратак на терен донео је и потпуни преокрет… Прво је БСК из Борче изједначио у 52. минуту преко бившег фудбалера Јавора Милка Новаковића, који је „небески“ скочио и главом поентирао на центаршут Едина Адемовића, а потом се испоставило да је много уложене енергије у среду екипу Младена Додића „оставило без горива“.

Из прве шансе на мечу Борчанци су изједначили, а потом из друге дошли до вођства и победе.

Дарио Божичић постигао је диван гол из слободног ударца у 74. минуту, оставио је Срђана Лазовића без икакве шансе да одбрани тај ударац – 1:2! БСК је на 17 кола постигао 14 голова, а у последња два – пет погодака за четири бода (3:3 против Војводине у прошлом колу).

Освајањем три бода, БСК је прескочио Доњи Срем, док су се Крагујевчани приближињи тиму из Пећинаца на бод заостатка. Свој меч 19. кола Доњи Срем играће у уторак против Војводине у Новом Саду.

Раднички Ниш – Црвена звезда 2:1 (1:0)