ЕВРОЛИГА: Умало изненађење у првом мечу ТОП 8 Евролиге, ПАО згазио Реал у Атини!

0

Кошаркашки ЦСКА из Москве повели су са 1:0 у четвртфиналној серији Евролиге против Химкија, пошто су у узбудљивом мечу славили резултатом 98:95.

ЦСКА је на полувремену имао -8, али су у наставку утакмице успели да стигну и преокрену резултат. Кључни тренуци били су када је домаћин отишао на 88:80, пет минута пре краја, али и 93:87 у финишу.

Ћаћо Родригез је са 22 поена и пет асистенција био најефикаснији у редовима ЦСКА. Отело Хантер је имао 18 поена и осам скокова, Клајбурн је убацио 14, а по 10 су имали Хигинс, Де Коло и Антонов.

Швед је има 22 поена и шест асистенција у редовима Химкија. Виалцев је додао 21, Гил 14, Андерсон 13, а Робинсон 12.

Панатинаикос је у другом мечу такође поево са 1:0, након што је одржао час кошарке Реалу.

Зелени су славили резулттаом 95:67 и чини се да су питање победника решили већ на почетку меча када су имали 16:0.

Мајк Џејмс је забележио 24 поена, а двоцифрен је једино још био Калатес са 11 поена и 16 асистенција. То је уједно и рекорд четвртфинала.

Томпкинс је код Реала убацио 12, Рендолф је имао 11, а Дончић 10 поена.

У среду играју Фенербахче – Басконија и Олимпијакос – Жалгирис.