• EVROKUP: Radnički „stotkom“ do pobede u Litvaniji

EVROKUP: Radnički „stotkom“ do pobede u Litvaniji

0

jaru

Крагујевчани славили на гостовању Нептунасу, 101:97. Јару најефикаснији, са 20 поена и 13 скокова. Игокеа се „уписала“, Цедевита преокренула „минус 20“.

Први „брејк“ Радничког на евро-сцени олакшаће му пут за пласман у наредну фазу Еврокупа!

Тим Мирослав Николића славио је у Клајпеду, граду на обали Балтичког мора:

НЕПТУНАС – РАДНИЧКИ 97:101 (22:27, 29:22, 20:28, 26:24)

Тријумфом над трећим литванским клубом по рејтингу (после Жалгириса и Лијетувос Ритаса), српски представник у Еврокупу сачувао је прво место табеле Групе Х.

Тим из Крагујевца сада има три остварене победе у четири кола, а за недељу дана ће на свом терену угостити Бешикташ.

Најефикаснији у Николићевој екипи у среду увече био је Муфтау Јару, који је завршио меч са 20 поена, 13 скокова и уз индекс 30. Пратио га је искусни плејмејкер Марко Мариновић (19, 8 ас), а успешни су били и Сава Лешић (18, 6 ск) и Душан Млађан (16, 4/7 за три).

Иако су пет минута пре краја испустили предност од девет поена и иако су допустили домаћину да изједначи (89:89), Милош Димић, Јару и Стефан Јовић одржали су госте у игри.

Валдас Василис одговорио је 19 секунди пре краја тројком на тројку Душана Млађана и изједначио на 97:97, после чега је Јару погодио за два. Василис је потом изгубио лопту, а Никола Калинић са линије пенала потврдио тријумф Крагујевчана, шест секунди пре краја.

„Упада у очи“ податак да су домаћи чак 32 пута покушали да погоде за три поена. Били су прецизни у 13 наврата, а најефикаснији је био Мариус Рункаусас, са пет погодака из седам покушаја.

Први тријумф у Еврокупу остварила је и Игокеа, на гостовању софијском Лукоилу – 70:61. Најуспешнији играч тима из Александровца био је Урош Николић, са 19 поена и десет скокова.

Истовремено, највећи подвиг кола направили су кошаркаши Цедевите. Победили су Динамо Сасари код куће (94:83), иако су при крају треће четвртине губили 57:77!

Нолан Смит (20) и Горан Сутон (17, 10), предводили су домаће до тријумфа, упркос доброј партији бившег играча Црвене звезде, Омара Томаса. Американац је убацио 21 поен.

РЕЗУЛТАТИ ГРУПЕ Х:

Нептунас – Раднички 97:101
Бисонс – Спартак Санкт Петербург 19.00
Бешикташ – Паниониос 19.00

ТАБЕЛА: Раднички 3-1, Паниониос 2-1, Бешикташ 2-1, Бисонс 1-2, Спартак Санкт Петербург 1-2, Нептунас 1-3.