ДОМИНАЦИЈА: Звезда шести пут у сезони срушила Партизан (Табела, резултати 7.кола)

0

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу градског ривала Партизана са 92:76 (26:16, 21:23, 20:17, 25:20), у дерби утакмици 7. кола Суперлиге Србије.

После седмог кола Суперлиге, само један тим остао је непоражен, и то онај који је обележио сезону.

Ц. ЗВЕЗДА 92
ПАРТИЗАН 76

ДВОРАНА “Пионир”. Гледалаца: 4.000. Судије: Јовчић, Војиновић, Глишић.

Ц. ЗВЕЗДА: Вилијамс 8, Дангубић 5, Митровић 8 (6 ск), Лазић 8, Блажич 4, Калинић 22 (8-6 за два, 6-3 за три, 5 ск), Марјановић 10, Каплановић, Тејић, Џенкинс 9, Јовић 6, Цирбес 12.
ПАРТИЗАН: Тепић 3, Мурић 5, Маринковић 6, Дало 4, Милутинов 10 (6 ск), Милосављевић 12, Мачван 25 (12-8 за два, 4-1 за три, 6 ск), Ђумић, Андрић 6, Милутиновић, Глишић, Безбрадица 5.

По четвртинама: 26:16, 21:23, 20:17, 25:20.

У првом дербију на домаћој сцени, осмом у досадашњем делу, Црвена звезда је пред својим навијачима шести пут надиграла Партизан (92:76) и најавила најозбиљнији напад на доминацију црно-белих у нашим границама у последњих 14 година.

Предности црвено-белих, због којих су надиграли највећег ривала у кључним утакмицама сезоне, биле су уочљиве и током првог полувремена уводне борбе у српским оквирима.

Већи број играча способних да нападну кош противника, насупрот усамљенима Мачвану (16 поена у првих 20 минута), Милосављевићу и донекле Андрићу. Изостанак повређеног Павловића само је појачао тај утисак.

Ни очекивано удвајање Марјановића није много нашкодило домаћину, који је показао да не зависи од његових 221 центиметра. Са чланом идеалне петорке Евролиге на клупи, Звезда је сазидала највећу предност у првом делу (плус 12), комбинујући нападачке секвенце Џенкинса, Дангубића, Калинића…

Тражећи решење за игру противника, тренер Партизана Вујошевић одступао је од заштитног знака претходних успешних сезона, померајући тежиште напада изван рекета. Добрим делом и изнуђено решење, имајући у виду проблеме Милутинова са личним грешкама. У тренутку када је бриљантни Мачван средином треће четвртине вратио црно-беле на траг наде, у невољу са фауловима упао је и Мурић, што је шампиону Србије додатно сузило маневарски простор.

Међутим, офанзивним скоком и брзим кретњама у одбрани црно-бели нису дозвољавали неизвесности да нестане са терена.

Некако су се борили до 36. минута, када је Џенкинс “двојком” из тешке ситуације дигао Звезду на превисоких 78:64, док је Вујошевић немоћно одмахивао рукама. Црвено-бели су показали да им за тријумф у дербију није неопходан ни Вилијамс, који је са клупе аплаудирао Цирбесу, Марјановићу и феноменалном Калинићу, који је минуте када је све било одлучено користио да зада тежак ударац самопоуздању Партизана пред саму завршницу сезоне.

РЕЗУЛТАТИ

У преосталим утакмицама 7. кола Тамиш је у Панчеву савладао нишки Константин са 79:71 (16:23, 22:22, 21:11, 20:15), док је Металац у Ваљеву славио против ФМП-а – 88:73 (28:18, 27:18, 22:18, 11:19). Мега Лекс је још у суботу била боља од Војводине88:87.

Табела и 8.коло

Црвена звезда 7-0, Партизан 6-1, Мега Лекс и Металац 4-3, Војводина 3-4, ФМП 2-5, Константин и Тамиш 1-6.

У мечевима 8. кола Суперлиге Србије састају се Партизан – Константин (19. маја), Тамиш – ФМП, Металац – Војводина и Мега Лекс – Црвена звезда (20. маја).

Извор: Вечерње новости