• Dominacija u Svetskoj ligi: Sedmo zlato delfina, prvo Savića kao selektora!

Dominacija u Svetskoj ligi: Sedmo zlato delfina, prvo Savića kao selektora!

0

vaterpolo-reprezentacija

(Блиц)

Ватерполисти Србије потврдили су доминацију у Светској лиги: победом над Мађарском у финалу са великих 12:7 дошли су до седмог злата, а селектор Дејан Савић освојио је прво као шеф стручног штаба! Као Србија и Црна Гора, репрезентација је освајала титуле 2005. и 2006. године, а после осамостаљења шампиони смо били 2007, 2008, 2010. и 2011. године, а сада је у репризи финала из 2007. године поново савладана Мађарска!

Финалну борбу је Србија одлично отворила и повела голом Митровића, да би Рађен и Удовичић са дистанце повисили на 3:1. До средине прве четвртине је одбрана „делфина“ беспрекорно функционисала, али су онда Мађари пронашли пут до мреже у два наврата и анулирали заостатак (3:3).

У последњем минуту пред одлазак на први мали одмор ривал се одбранио после покушаја изабраника Дејана Савића са „сидра“, да би лопта дошла до Вање Удовичића на незгодној страни, што му није сметало да погоди ближи угао за 4:3.

Савићев салдо

Селектор је у играчкој каријери освајао злато 2005, 2006, 2007. и 2008. године, а сребро је узео 2004. године. Ове сезоне је са Црвеном звездом освојио првенство, Куп и Лигу шампиона, а затим је са репрезентацијом дошао до првог селекторског злата у Светској лиги!

Почетак друге деонице био је сличан уводним тренуцима меча, јер су „делфини“ отишли на три гола предности погоцима Мандића и Филиповић, који је послао препознатљив пројектил из своје левице, да би Варга затресао мрежу Гојка Пијетловића и смањио на 6:4.

До краја полувремена ватерполисти Србије су се вратили на „+3“ преко Филиповића, а у наставку је Савић наставио са праксом да мења голмана, па је мрежу чувао Бранислав Митровић.

Дуго је шкрипало у нападу „делфина“, а пост је прекинуо Стефан Митровић голом за 8:5 у 22. минуту, да би Сивош са петерца оставио Мађаре у игри. Четири секунде пре одласка на последњи мали одмор Филиповић је трећим голом повисио на 9:6 и одвео Србију на корак од златне медаље.

У последњој деоници на „+4“ Србију је одвео Удовичић ефектним голом са дистанце, уследили су неуспешни напади на обе стране, а онда је Мадараш лобовао голмана Митровића. Његов презимењак Стефан је потом одличан напад искористио да врати убедљиву предност, а пет голова предности је била разлика после гола Гоцића, и могло је да почне велико славље шампиона, који су и без Андрије Прлаиновића и Душка Пијетловића показали ко влада светским ватерполом!

Мађарска – Србија 7:12 (3:4, 1:3, 2:2, 1:3)
Базен: Строицељ