Доминација Теодосића у повратку на терен! (ВИДЕО)

0

Милош Теодосић се вратио на паркет после опоравка од повреде и водио своју Виртус Болоњу до нове победе.

Виртус је остварио четврту овосезонску победу (без пораза) савладавши Венецију у дербију трећег кола италијанског првенства, 75:70.

Ова утакмица била је прва за Теодосића, који се повредио током припрема са репрезентацијом Србије пред Светско првенство у Кини ове године.

Искусни српски плејмејкер потпуно је преузео улогу вође већ од првог минута на паркету, а на крају је завршио меч са 22 поена (7/9 из игре) и 7 асистенција.

Венеција је водила током скоро целог првог полувремена, а добру игру пренела је и у трећу деоницу.

Гости су дошли до +9, што им је била највећа предност, али се домаћин није предавао.

Виртус је успео да направи серију и преокрене, али се тек тада ушло у неизвесну завршницу.

Теодосић није био на паркету током већег дела последње четвртине, а онда је, на нешто више од два минута до краја ушао у игру и решио меч.

За тих нешто више од два минута Теодосић је успео да забележи чак четири успешна додавања, дође до индекса од 27 и потпуно узме ствар у своје руке.

Поред Теодосића истакао се и Стефан Марковић, који је имао десет поена и шест асистнеција, уз четири скока, а добар је био и Винс Хантер са 16 поена.

На другој страни најбољи је био Вот са 16, док су Брамос и Деј постигли по 12 поена.