BRAVO KRALJICE! Ivana Španović probila granicu 7 metara i osvojila bronzu na SP (VIDEO)!

0

ivana-spanovic-foto-reuters-1440887

Бронзана медаља и национални рекорд за Ивану Шпановић.

Ивана Шпановић освојила је бронзану медаљу у Пекингу скоком од 7.01, чиме је поставила национални рекорд. Злато за Тијану Бартолету која је „летела“ 7.14, а сребро за Сару Проктор која је скочила 7.07.

Најбоља српска атлетичарка Ивана Шпановић освојила је бронзану медаљу у скоку у даљ на шампионату света у Пекингу, новим државним рекордом од 7,01 метара.

Шпановићева је тако поновила успех остварен пре две године на првенству света у Москви, када је такође освојила бронзу.

Злато је припало Американки Тијани Бартолети која је у петој серији надмашила до тада водећу Британку Сару Проктор скоком од 7,14 метара.

Британка је освојила сребро са 7,07 метара, а Шпановићева је у шестој серији још једном остварила скок из прве – 7,01 метара.

Овако је протекло такмичење

15.10 – Бартолета је скочила невероватних 7.14 у последњој серији, што јој је донело злато. Сребрна је Шара Проктор са 7.07.

15.00 – У последњој серији, Ивана је скочила исто као и у првој – 7.01.

14.55 – У петој серији, Ивана је скочила 6.98. Има још један скок да „прескочи“ Шару Проктор. Пред последњу серију, Ивана је друга са скоком са 7.01.

14.45 – Четврти скок – 6.86. Има Ивана још две прилике.

14.35 – Шара Проктор је преузела прво место, фантастичном скоком од 7.07.

14.30 – Трећа серија, још један преступ Иване Шпановић.

14.17 – Друга серија за Ивану Шпановић – преступ.

14.02 – Нови национални рекорд ! Већ у првом скоку Ивана Шпановић је доскочила на 7.01 и поставила нови државни рекорд и остварила планирани резултат приближивши се трону победника.

13.59 – Прве две атлетичарке, из Велике Британије и Шведске, преступиле су у првом покушају а Канађанка Кристабел Нети доскочила на 6,95м.

13.50 – Почела прва серија финала скока у даљ. Репрезентативка Србије Ивана Шпановић почиње серију као десета од дванаест такмичарки.