Hrvatska treća na svetu, Maroko u suzama završio bajku na Mundijalu

0

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je selekciju Maroka u meču za 3. mesto sa 2:1.

У екипи „ватрених“ су се нарочито истакли на овом мечу Јошко Гвардиол и Мислав Оршић, који су голове постигли у 8. и 42. минуту, док је за Мароко био прецизан Ашраф Дари у 9. минуту.

Од самог старта је кренула велика борба на травнатом терену, пошто је прва прилика стигла већ у 3. минуту.

Голман Марока Јасин Боно је умало постигао аутогол. Лопта му је прешла преко ноге, али је имао среће и Хрватска је добила само корнер.

Хрватска је наставила да напада и до првог гола је стигла већ у 7. минуту, када је Јошко Гвардиол крунисао сјајну акцију „ватрених“.

Фудбалери Златка Далића су након центаршута главама разменили лопте, а Јошко је мирно послао у мрежу. Ипак, њихово славље је кратко трајало.

Мароко је до изједначења стигао већ два минута касније, пошто је одбрана Хрватске лоше реаговала.

Најбоље се снашао Ашраф Дари који је постигао први гол на Мундијалу.

„Ватрени“ ту нису стали и нападали су високим интензитетом све до половине првог дела, а Лука Модрић је опасно шутирао са ивице шеснаестерца у 24. минуту.

Боно је некако успео да одбрани, након чега је одбрана Марока избацила лопту.

Велику шансу пропустили су „лавови“ у 29. минуту. Тада је пробио по десном боку Ашраф Хакими, али је након његовог центаршута лопта прошла поред нападача Јусуфа Ен Несирија.

У 33. минуту након продора Софијан Буфал је завршио на трави у казненом простору Хрватске, ипак, судија није сматрао да је то пенал и игра се наставила.

Коначан резултат првог дела поставио је Мислав Оршић, који је постигао вероватно најлепши гол Хрватске на овом турниру.

Након додавања Марка Ливаје, Оршић је само отворио стопало, а лопта је завршила од стативе у мрежу Марока.

Хрвати су покушали да реше питање победника већ у 47. минуту, али је Боно сјајно одбранио покушај Оршића.

Након тога је уследило тактичко надмудривање, и нисмо видели велики број прилика.

Велики пех је Хрватска доживела у 59. минуту, када је Андреј Крамарић остао на трави, у сузама, због повреде.

Пао је Јошко Гвардиол у шеснаестерцу Марока у 74. минуту, са клупе „ватрених“ су се одмах побунили, али је судија само одмахнуо руком.

Најбољу прилику на мечу за Мароко је пропустио Ен Несири у 75. минуту, а Доминик Ливаковић је поново био херој Хрватске.

Након свираног фаула пред сам крај меча, Мароканци су напали судију, и због тога је „пожутео“ Селим Амалах.

Велику шансу да шокира Хрвате пропустио је поново Ен Несири, који је из непосредне близне од гола лоше шутирао у 96. минуту.

Хрватска је тако други пут у историји освојила бронзану медаљу, након 1998. године, док су 2018. године заузели 2. место.