БОГДАН ОБОРИО РЕКОРД КАРИЈЕРЕ: Богдановић човек одлуке

0

Српски кошаркаш Богдан Богдановић са 19 поена, односно личним рекордом у НБА, допринео је победи Сакрамента у Чикагу 107:106.

Богдановић, након што је пре неколико дана срушио првака лиге Голден Стејт, сада је такође одлучио победника у неизвесном финишу са линије пенала.

Још једном је показао да игра у сјајној форми, а за 30 минута на терену остварио је је и четири асистенције и три скока.

Више од Богдановићевих 19 поена дао је само његов саиграч Зек Рендолф – 25.

Четврти пут у сезони шансу да заигра добио је Бобан Марјановић у поразу Детроита у Вашингтону 109:91.

Марјановић је за шест минута дао пет поена и имао један скок и тако најавио да би могао чешће да буде на паркету.

Немања Бјелица није наступио у поразу Минесоте од Оклахоме 111:107 јер се још увек није опоравио од повреде скочног зглоба, а Тандере је до победе водио Пол Џорџ са 36 погодака.

Остали резултати: Орландо – Голден Стејт 112:133 Торонто – Индијана 120:115 Мемфис – Сан Антонио 79:95 Мајами – Шарлот 105:100 Јута – Њу Орлеанс 114:108