AZIJCI PRVI PUT POBEDILI Južnoamerikance!

0

Fudbaleri Japana napravili su malo iznenađenje na startu Svetskog prvenstva, savladali su Kolumbiju 2:1.

„Самураји“ су прва азијска селекција која је савладала неки тим из Јужне Америке на светским првенствима!

Иако је Јуја Осако победоносни гол постигао 17 минута пре краја меча, кључни детаљ догодио се већ у трећем када је Карлос Санчес руком спречио гол Јапана.

Добио је директан црвени картон, а ривал пенал из којег је Шинђи Кагава донео Јапану вођство од 1:0.

Колумбијци се нису предали упркос играчу мање, имали су иницијативу у наставку меча и то им се исплатило.

Пет минута пре краја полувремена, после спортног фаула над Фалкаом, Хуан Кинтеро је сјајним шутом по земљи из слободног ударца надмудио живи зид и голмана Јапана и поравнао резултат.

Међутим, Јапан је искористио бројчану надмоћ у другом полувремену, доминирао је све време и потпуно заслужено стигао до историјске победе.

Јунак је постао Јуја Осако који је после неколико промашаја коначно успео да савлада немоћног Оспину, ударцем главом после центаршута Кејсукеа Хонде из корнера.

Колумбији није помогао улак најбољег играча Хамеса Родригеса у игру са клупе (није био стартер због повреде), иако је плејмејкер Барна имао у завршници добру прилику да изједначи.

Није помогао ни Карлос Бака, у тандему са Фалкаом ниједном није запретио голу Јапана, који стиже до можда и кључне победе у борби за осмину финала.

У другом мечу од 17 часова се састају фаворит групе Пољска и Сенегал.