• Албанке из тзв. Косова освојиле два злата на Олимпијским играма у Токију

Албанке из тзв. Косова освојиле два злата на Олимпијским играма у Токију

0

Ако се питате ко је у Србији дао сагласност Међународном олимпијском комитету (МОК) да прихватамо учешће тзв Косова (и могућност такмичења наших са њиховим спортистима), то је био кошаракаш Владе Дивац док је био председник Олимпијског комитета Србијe 2014. године, који се сложио са пријемом тзв. Косова у МОК, а након њега се нико од председника није бунио ни променио ту Дивчеву сагласност.

Спортисти са тзв. Косова освојили су већ две златне медаље на Олимпијским играма у Токију. Након џудисткиње Дистрије Краснићи и Нора Ђакова у финалној борби успела ипоном савладала је Сару-Леони Сисик у категорији до 57 килограма.

Она је у првој борби на путу ка завршници вазаријем савладала Сане Верхаген из Холандије, да би потом у четвртфиналу ипоном добила Кају Кајзер из Словеније.

Са два злата, тзв. Косово заузима високо осмо место на табели медаља на Олимпијским играма у Токију.