• Sjajno šesto kolo: Spartak razbio Nišlije, pet pogodaka u Borči, evro-golčina u Smederevu!

0

Какав меч на „Визељ парку“! Пазарци су однели сва три бода из Борче – 3:2.

БСК – Нови Пазар 2:3

Нови Пазар је боље почео дуел, па је убрзо шансу пропустио Ахмед Мујдрагић, шутиравши неометан са два–три метра преко гола.

И домаћи су убрзо пропустили стопостотну прилику. Никола Ћесаревић је изашао сам пред голмана гостију Дениса Мујкића, али је био деконцентрисан.

Енвер Аливодић је довео Пазарце у вођство у 30. минуту, да би већ у следећем нападу, на супротној страни, Вук Сотировић погодио стативу.

БСК је изједначио у 52. минуту преко Александра Симовића на асистенцију Александра Ђукића.

Пазарци су 11 минута касније вратили предност. Центрирао је Ристо Ристовић, а Саша Попин одлично реаговао између два дефанзивца Борчана.

Домаћин није попуштао, па је у 86. минуту било 2:2. На центаршут Ивице Милутиновића најбоље је реаговао резервиста Марко Бошковић и главом сместио лопту у мрежу Мујкића.

Ипак, гости су и по трећи и последњи пут вратили вођство. Ирфан Вусљанин је центрирао са леве стране, а Попин по други пут био стрелац.

У сјајној атмосфери на стадиону Смедереву, пред око 3.000 гледалаца, виђен је фантастичан меч у којем није било победника.

Смедерево – Раднички 1923 2:2

Раднички је повео већ у 30. секунди. Прво је Дарко Спалевић погодио стативу, да би у наставку акције лопта дошла до Срђана Симовића које је центрирао са леве стране, а Спалевић затресао мрежу Оклопника.

Смедеревци су, тек у шестом колу погодили мрежу противника. Одушевљење домаћим навијачима донео је Дејан Живковић у 50. минуту. Он је налетео на одбитак после шута Владе Лазаревског.

Десет минута касније стрелац првог гола за Крагујевчане, Спалевић био је непрецизан са беле тачке, погодио је пречку. Пре тога је погрешио Дејан Огњановић, кратко је вратио лопту ка свом голману, прикрао се Станимир Милошковић, а Младен Живковић га оборио у казненом простору.

Какав гол у 83. минуту за вођство Смедерева! Живковић је са скоро пола терена лобовао Огњена Чанчаревића, лопта је погодила пречку, па голмана Крагујевчана и ушла у мрежу. Спектакуларан погодак!

Ипак, пет минута касније, Милан Својић је избегао офсајд замку и изједначио на 2:2, да би гости погодили и стативу – Предраг Сикимић у 90. минуту.

Упркос лошим играма Спартака, на стадиону у Суботици се окупило око 1.500 гледалаца, а као што је и најављено супарничке навијачке групе, Маринци и Мераклије бодриле су своје љубимце на истој трибини.

Спартак Златибор вода – Раднички Ниш 4:1

На терену је почело жестоко. Владан Бинић је у десетом минуту затресао стативу, а и домаћима је то пошло за руком – Ђорђе Деспотовић у 20. минуту.

Девет минута касније, центарфор Плавих голубова се искупио. Владимир Торбица је фаулиран на 22–23 метра од гола Радничког. Деспотовић је мајсторски извео слободњак, лопта је отишла под пречку.

Нападач Суботичана је у истом ритму наставио и у наставку меча, па је у 55. минуту искористио асистенцију Марка Адамовића и са пет метара матирао Милоша Перића.

Домаћи фудбалери су упркос убедљивом вођству наставили са атацима на гол противника, па је у 78. минуту на семафору стајало 3:0. Торбица је центрирао из слободног ударца са десне стране, а Слободан Новаковић ефектно, волејом, послао лопту под пречку Перића.

Тек што се стишало славље на тадиону, Плави голубови су постигли и четврти погодак. Предраг Стаменковић је у казненом простору срушио Марка Адамовића, а Торбица је био прецизан са беле тачке.

Почасни гол за Нишлије постигао је Братислав Пејчић у 86. минуту, да би домаћи промашили једанаестерац у 90. минуту.

Већ у следећој акцији, Нишлије погађају пречку чиме је и завршен сјајан меч у Суботици, а играчи обе екипе су заједно потрчали према трибини коју су делили Маринци и Мераклије.

У дербију шестог кола Јелен Супер лиге, Грађевинари су славили у Новом Саду.

Доњи Срем – Рад 1:2

Рад је повео у 18. минуту после грешке одбране Доњег Срема која није избацила лопту на време. Она је после контакта са Предрагом Луком дошла до Бранислава Милошевића, који је погодио даљи угао гола домаћих.

Два минута пре краја првог полувремена, Горан Чаушић је постигао евро–гол, шутиравши из окрета са преко 20 метара.

Резултатску равнотежу на „Карађорђу“ пред око 1.000 гледалаца вратио је Огњен Дамњановић. Центарфор Пећинчана савладао је Бранислава Даниловића прецизним ударцем по земљи из слободног ударца.

Војводина, иако је најавила повлачење са меча на Карабурми у случају да оцени да је суђење било лоше, то није учинила, а меч на „Омладинском стадиону“ је завршен без голова.

ОФК Београд – Војводина 0:0

Абубакар Оумару је пропустио колосалну прилику у шестом минуту, када је након соло–продора изашао један на један са Миланом Лукачем, али је голман домаћих изашао као победник.

ОФК Београд је пропустио најбољу могућу прилику за вођство – из једанаестерца у 19. минуту. Претходно је Мирослав Вулићевић оборио Ивицу Јовановића за најстрожу казну, а Немања Супић одбранио покушај са 11 метара имењака из ОФК–а, Николића.

Гости су протествовали у 38. минуту када је судија Данило Михајловић поништио гол Ђорђа Јокића због прекршаја у нападу.

Јагодина је у десетом минуту крунисала иницијативу коју је имала од старта меча против Јавора.

Јагодина – Јавор 1:0

Центрирао је Јосип Пројић, створила се гужва у казненом простору Ивањичана, а Александар Живановић најбоље реаговао и већ тада поставио коначан резултат.

Семафор шестог кола:

БСК – Нови Пазар 2:3 (Симовић 52, Бошковић 86 – Аливодић 31, Попин 63, 90)

Доњи Срем – Рад 1:2 (Дамњановић 51 – Милошевић 19, Чаушић 43)

Спартак Златибор вода – Раднички Ниш 4:1 (Деспотовић 30, 55, Новаковић 78, Торбица 80. из једанаестерца – Пејчић 86)

Јагодина – Јавор 1:0 (Живановић 11)

Смедерево – Раднички 1923 2:2 (Живковић 51, 83 – Спалевић 1, Својић 88)

Хајдук – Црвена звезда 0:1 (Мудрински 15)