Супер лига: Петарда Партизана, Стефан Шћеповић као голман

0

Судећи по новом генералном спонзору, црно-бели су попут лавова жељни да и даље господаре.
Партизан је био распуцан против Хајдука и деловало је да ће Куљани проћи као БСК на стару сезоне.

Ипак, Парни ваљак је овај пут бројао до пет, а када су откључали браву гостију у 33. минуту, све је било лакше. Додуше, пут ка победи отворио им је играч Хајдука Милош Ковачевић аутоголом.

Након тога, низале су се шансе и погоци пред голом Куљана, да би се, ипак, мало закувало у последњих 20 минута.

Хајдук је постигао прво један, па други гол, а да ситуација по Партизан буде гора остали су са десеторицом играча после искључења голмана Николе Петровића.

На гол је стао Стефан Шећеповић али гости нису имали снаге да још мало припрете. Меч је обележио деби Милоша Јојића за сениоре Парног ваљка, а први пут су се на терену нашла обојица Шћеповића, Стефан и Марко.

Партизан – Хајдук 5:2 (2:0)

Стадион Партизана. Гледалаца: око 3.000. Судија: Дарко Богдановић (Краљево).

ПАРТИЗАН: Петровић, Миљковић, Лазевски, Остојић, Станковић, Камара, Томић, С. Илић, Л. Марковић, Митровић, С. Шћеповић. Тренер: Вермезовић.

На клупи: Р. Илић, Волков, Сретеновић, Јојић, Смиљанић, Нинковић, М. Шћеповић.

ХАЈДУК: Перић, Цветковић, Ковачевић, Лалић, Црноглавац, Секулић, Обровац, Стојковић, Веселиновић, Миросављев, Ћовин. Тренер: Делић.

На клупи: Браћ, Киш, Бошковић, Варга, Гроздић, Зорица, Ћулум.

ТОК МЕЧА:

1′ – Слаба посета на стадиону у Хумској упркос томе што је на трибине могло да се уђе и са купљеним пакетом карата за Лигу Европе.

5′ – Одличан ударац Веселиновића! Акцију гостију почео је Ћовин на левој страни, додао до Стојковића, а овај видео Веселиновића на рогљу казненог простора. Његов ударац је отишао за мало преко пречке Пертровићевог гола.

7′ – Гости за сада остављају одличан утисак. Нису се повукли као што се очекивало што је помало збунило црно-беле играче…

11′ – Партизан у првих десет минута није створио ни једну прилику и за сада тешко стиже до гола Куљана…

17′ – Остојић је зарадио жути картон због рушења Ћовина у контранападу.

18′ – Опсада гола Хајдука трајала је цео минут, да би на крају после центаршута Лазара Марковића, Митровић покушао главом, али поред гола.

20′ – Куљани су имали контранапад четрири на три. Ћовин је видео Веселиновића како утрчава у шеснаестерац, али му је додао лопту прејако, па је голман Петровић истрчао на време.

23′ – Још једна сјајна контра гостију! Секулић је одложио лопту десно за Веселиновића, који је ишао један на један са Остојићем, предриблао га је али је шутирао поред гола.

24′ – Лазар Марковић је био незаустављив по десној страни, стуштио се у казнени простор, упутио повратни пас на петерац, али нико није налетео на ту лопту!

25′ – Митровић је продро по левој страни, вратио за Томића, који одлаже лопту за Лазара Марковића на десет метара од гола. Овај је изблокиран, лопта долази на ивицу казненог простора за Сашу Марковића али је и он изблокиран.

26′ – У контранападу гостију, Лазевски је оштро стартовао на Веселиновића и добио жути картон.

27′ – Груб фаул Ћовина на Лазару Марковићу и јавна опомена и за њега.

31′ – Томић је опробао ударац! Шутирао је са 18 метара, тик поред леве стативе!

33′ – ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!! 1:0 за Партизан! Ковачевић аутогол!

Митровић је предриблао чувара на левој страни, ушао у казнени простор, шутирао по земљи у леви угао, Перић одбранио, али је лопта као на Карабурми у прошлом колу погодила дефанзивца Партизановог ривала у главу, овај пут Ковачевића и отишла у мрежу.

37′ – ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!! 2:0 за Партизан! Томић!

Лалић је направио фаул на 17 метара од гола, а Томић из слободњака мајсторски пребацио живи зид.

38′ – Саша Илић не може да настави меч, па га је заменио Јојић.

40′ – Лалић је попут рвача оборио Томића у продору и зарадио јавну опомену.

42′ – Митровић се као тенк пробијао кроз шеснаестерац гостију, предриблао два-три играча, остао на ногама, асистирао до Томића на седам-осам метара од гола, али је његов шут одбранио Перић!

45+2′ – Томић и Митровић су одиграли дупли пас, а стрелац другог гола је изашао један на један са Перићем, али иако је био на два метра од њега, био је превише искоса и погодио је спољни део мреже.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

46′ – Без измена у обе екипе.

47′ – Спетљао се голман Перић, испустио лопту после центаршута са леве стране, на њу је налетео Томић, упутио параболу коју је са гол-линије избио Црноглавац!

47′ – ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!! 3:0 за Партизан! Јојић!

Станковић је центрирао са леве стране, Црноглавац главом избио лопту право на ногу Јојићу који је на пет метара послао лопту у мрежу.

51′ – Прва измена и код гостију. Миросављева је заменио Киш.

51′ – Преоштар старт Камаре и жути картон за Партизановог везисту.

54′ – ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!! 4:0 за Партизан! Митровић!

Јојић и Стефан Шћеповић су одиграли дупли пас, овај други центрирао на другу стативу, лопта је прелетела све играче у петерцу осим Митровића који је главом са три метра постигао погодак.

58′ – Уместо Камаре у игру је ушао Смиљанић.

59′ – ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!! 5:0 за Партизан! С. Шћеповић!

Лазар Марковић је “спојио” са голом Стефана Шћеповића, асистирао му иза леђа одбране Хајдука, а Партизанов нападач рутински, по земљи матирао Перића.

63′ – Уместо Митровића у игру је ушао Марко Шћеповић и тако се после седам месеци вратио на терен и заиграће у нападу у пару са братом Стефаном.

64′ – Ћовин је изашао из игре а ушао Бошковић.

65′ – Стопостотна шанса за Хајдук! После корнера лопта је дошла до Лалића, који је био неометан на метар од Петровића, али је једва закачио лопту врхом копачке, да би у другом покушају погодио саиграча у главу.

69′ – Лазар Марковић је ухватио волеј са рогља шеснаестерца, али је Перић парадом одбранио сјајан покушај нападача црно-белих!

71′ – ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!! 5:1! Секулић!

Секулић је на додавање Стојковића избегао офсајд замку, изашао сам пред Петровића и прецизним ударцем по земљи са 12-13 метара матирао голмана црно-белих.

72′ – Последња измена и код Куљана. Стојковића је заменио Варга.

74′ – Једанаестерац за Хајдук и црвени картон за голмана Петровића!

Чувар мреже црно-белих је оборио Веселиновића који га је већ заобишао и ишао ка празној мрежи. Партизан је већ извршио све три измене па ће Стефан Шћеповић морати да брани до краја меча!

77′ – ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!! 5:2! Веселиновић из једанаестерца!

Веселиновић је шутирао у десни доњи угао, а Стефан Шћеповић се није ни померио на гол-линији.

83′ – Овације са трибина Стефану Шћеповићу приликом сваког контакта са лоптом.

87′ – Гости иако имају играча више немају снаге да нападну…

90+4′ – Секулић је погодио пречку са 18 метара!