(in4s.net)
Функционер Демократског фронта Небојша Медојевић поручио је да ће посланици тог савеза бојкотовати рад парламента до даљнег.
Он је на Твитеру /Tweeter/ написао да представници Фронта провјеравају изборни материјал.
“Бојкотујемо парламент до даљњег. Биће и протести. Борићемо се за побједу до краја”, поручио је Медојевић.
Горан Даниловић, шеф Изборног штаба Миодрага Лекића поручио у понедјељак је да тај политички блок неће дозволити да буде прекројена воља грађана и додао да прелиминарно саопштавање резултата није коначан став Државне изборне комисије (ДИК).
Према прелиминарним резултатима ДИК-а, кандидат Демократске партије социјалиста, Филип Вујановић, освојио је 51,2 одсто гласова а Лекић 48,79.
За пет мјесеци бирачко мјесто промијењено за 2,3 одсто бирача
У Црној Гори је скоро 12 хиљада грађана, који су на парламентарним изборима у октобру прошле године гласали на једном бирачком мјесту, за пет мјесеци пресељено на друга, саопштено је из Мреже за афирмацију невладиног сектора (МАНС).
Наводи се да је у периоду од пет мјесеци бирачко мјесто промијењено за 2,3 одсто од укупног броја бирача.
Из те невладине организације указано је да то значи да је у протеклих пет мјесеци свакога дана промијењено бирачко мјесто за 120 људи у просјеку, односно да је мјесечно вршено по 2,4 хиљаде измјена.
У МАНС-у наводе да су за скоро девет и по хиљада људи промијењена бирачка мјеста, али да они и даље гласају у истој општини.
„Иако су у свакој општини вршене бројне измјене, посебно се истиче Подгорица, у којој је чак 8.671 бирачу промијењено бирачко мјесто, иако имају исту адресу становања у односу на претходне изборе“, каже се у саопштењу МАНС-а.
Наводи се да је већи број грађана пријавио МАНС-у да нијесу били обавијештени о промјени њиховог бирачког мјеста. „Па су дошли да гласају на истом мјесту на коме то чине годинама, али им је то право ускраћено и нису добили информацију гдје могу гласати“.
У МАНС-у сматрају да је апсолутно немогуће да је за само пет мјесеци 12 хиљада људи промијенило мјесто становања и по том основу је извршена промјена њиховог бирачког мјеста.
У тој невладиној организацији су увјерени да је и промјена ових података само дио политичког инжињеринга и манипулације са бирачким списковима.
У МАНС-у подсјећају да су у истом период 16.394 особе брисане из бирачког списка и уписано 14.773 нових бирача, односно да је промијењено више од шест одсто бирачког списка.
Наводи се да је за пет мјесеци промијењено око 8,5 одсто бирачког списка по основу измјена бирачких мјеста, брисања и уписивања нових бирача.
„Чак ни то, ни масовна предизборна поткупљивања и притисци нијесу били довољни да кандидат владајуће партије побиједи на изборима. Зато смо увјерени да је велика већина грађана одлучила да је вријеме за промјене и да ће се борити за своје гласове“, закључује се у саопштењу.