SP FUDBAL: Junak Romero rastužio Holanđane, Argentina u finalu Mundijala!

0

SP FUDBAL Junak Romero rastužio Holanđane, Argentina u finalu Mundijala!

Фудбалери Аргентине бориће се за трофеј Светског првенства!

„Гаучоси“ након нуле која је владала 120 минута у Сао Паолу савладали су Холандију после бољег извођења једанаестераца са 4:2 и играће у финалу Мундијала против Немачке за „златну богињу“.

Аргентина једина није јурила резултат до полуфинала

Од 32 репрезентације колико их је учествовало на овом Мундијалу, само Аргентина никада није била у ситуацији да губи и да јури заостатак, а управо се одбрана „гаучоса“ потенцирала као најслабији део тима.

Аргентинци су, руку на срце, показали мало више фудбала у полуфиналу од Холандије, иако није много шта могло да се види. Ипак, рулет са беле тачке послао је чету Алехандра Сабеље у Рио де Жанеиру где ће имати прилику да седну на трон света.

Један веома лош детаљ десио се пре звиждука за почетак сусрета, јер је требало да се одржи минут ћутања за преминулу легенду Алфреда Ди Стефана, али је без приче на стадиону било само седам секунди.

Прва прилика на утакмици десила се у 14. минуту када је Енцо Перез фаулиран на 20 метара од гола Холандије, а егзекуцију је преузео Лионел Меси који је покушао, са леве стране, да погодио супротни, голманов угао, али је Силесен био на правом месту.

Како је сусрет добијао на ритму, јасно се видело да су „гаучоси“ знатно бољи у офанзиви и да ће Лавеци и дружина са брзим пробијањем по странама правити велике проблеме „лалама“. То се и десило у 24. минуту када је управо Лавеци изборио корнер након продора, затим га и извео, те пронашао Езекиела Гараја који је успео да надскочи Рона Влара, али је послао лопту изнад пречке.

Холанђани највише „кампују“

Фудбалери Холандије на челу су табеле по броју офсајда, јер су 23 пута упали у замку, док су једном мање ухваћени били играчи Белгије, лидери до овог меча.

Слике преласка Холандије на половину противника могу да се броје на прсте, а шансе нису ни морале да се броје, јер их није ни било. До полувремена ни Аргентина није имала прилике за гол, тако да су навијачи сигурно били незадовољни представом у Сао Паулу.

Прича која се водила у првом, настављен је и у другом, али то није била бајка, већ неки досадни текст прошаран офсајдима.

Свака иоле изгледнија акција завршавала се са подигнутом заставицом линијских судија који су, руку на срце, имали неколико грешака, без већег утицаја на резултат.

Борбе јесте било, али све што се дешавало, дешавало се на средини терена, све до 90. минута када је Робен успео да уђе у шеснаестерац, Рохо није хтео да га руши, а онда је у последњем моменту Маскерано поставио ногу и увео утакмицу у продужетке.

Невидљиви Меси

Лео Меси је тако добро био чуван од стране дефанзиваца Холандије и толико је невидљив у овом полуфиналу, да за 120 минута колико је одиграно ниједном није имао лопту у противничком казненом простору, а највише је деловао по десном крилу, али без опасног утицаја на игру.

Као да су обе екипе чекале додатних пола часа да коначно створе пристојну прилику, па је Родриго Паласио успео да се прогура и изађе скоро сам на Силесена, али се видело да не зна са чиме жели да уради лопту, па је у намери да је пребаци преко, директно бацио лопту у руке голману Холандије.

Макси Родригез је три минута пре пенала припретио, али такође није упутио ударац онако како је намерио, док је на другој страни Хунтелар покушао после повратне лопте, али је био блокиран, па се приступило једанаестерцима.

Екипа Луја ван Гала била је прва на потезу, па је штоперу Влару Ромеро одбранио шут у десни доњи ћошак, док је Меси одговорио сигурним извођењем за вођство Аргентине.

Робен је изједначио, а за разлику од колеге у противничкој одбрани, Гарај је по средини, из све снаге поново донео предност Аргентини.

Нико није очекивао да ће Снајдер промашити са беле тачке, а то је уновчио Агуеро који је био сигуран, тако да ни Кајтов погодак није могао да спречи Максија Родригеза да донесе славље Аргентинцима и пласман у финале.

Холандија – Аргентина 0:0 (0:0) 2:4
Стадион: Арена Сао Паоло. Судија: Цунејт Чакир (Турска)

Холандија: Силесен, Влар, Де Вриј, Мартинс Инди (од 46. Јанмат), Кајт, Де Јонг (од 62. Класи), Вајналдум, Блинд, Снајдер, Робен, Ван Перси (од 96. Хунтелар).

Аргентина: Ромеро, Забалета, Гарај, Демикелис, Рохо, Маскерано, Биља, Перез (од 81. Паласио), Меси, Лавеци (од 101. Родригез), Игуаин (од 82. Агуеро).