Прочитај ми чланак

ВУЧИЋЕВ ИНВЕСТИТОР напао браниоца планине, мештани огорчени!

0

Инвеститор који планира да ради на новом копу на планини Баба физички је напао Д. М. потпредседника Групе грађана “Одбранимо Бабу, Плану и Лешје” јер је он на локалном путу сликао.

Како сведочи Д. М. он је у присуству сведока стајао на уцртаном путу, када му је пришао инвеститор и почео прво да виче на њега да је на његовој приватној имовини, наводи се на Фејсбук страни ове групе грађана. Затим је инвеститор избио телефон из руке Д. М. Интервенисала је и полиција, односно изашла на место догађаја и узела изјаве од учесника.

– Инвеститор је пришао и оптуживао га да нема права да стоји на његовој имовини, што није тачно јер је пут уцртан и као такав је јавно добро а не приватна својина. Разговор је ескалирао и инвеститор је запретио: „Хоћеш ли да ти дођем кући!!!“ и избио телефон из руке Д. М. а онда је дошла и полиција – наводи се у објави на овој Фејсбу групи.

Како даље стоји, од јучерашњег дана, када се инцидент десио, мештани села Плана Лешје се не осећају безбедно.

– Да ли то значи да инвеститор може да дође кући код сваког од нас и спроводи своју тортуру, претње и физичко деловање?! Обавештавамо да уколико се било шта деси, било ком члану ГГ или мештанину сматрамо одговорним лично инвеститора! Упозоравамо на исто и надлежне институције – наводе у објави.

FOTO: Privatna arhiva ФОТО: Приватна архива

Дан пре инцидента, због сумње да се тргује утицајем, мештани су поднели пријаве против полицијских управа у Параћину и Јагодини. Они су нагласили у тим пријавама да сумњају да пошто се оглушавају о жалбе и захтеве мештана, који су равноправни грађани Србије и не реагују, “дају ветар у леђа инвеститору да настави са бахатим понашањем”, па су саучесници.

Иначе, 11. априла ове године мештани ова два села одржали су трећи по реду протест испред новог каменолома огорчени радом рудника и учесталим минирањима. Како су тада рекли, плаше се да ће нови каменолом бити десет пута већи од постојећих. Убеђени су да ће тај коп угрозити њихове водотоке и путеве који нису предвиђени за 70 шлепера дневно, а страхују и од могућих земљотреса. У августу прошле године су сакупили кроз петицију 4.000 потписа против изградње каменолома.