Прочитај ми чланак

Миле из Панчева радницима СББ: Ако инсталирате 5Г, доживотна робија (ВИДЕО)

0

Видео који је ових дана освануо на Јутјубу најбоље илуструје како се у Србији доживљава 5Г мрежа. Да није тужно било би смешно.

Корисник Јутјуба Миле М је снимио како прилази радницима СББ-а, пита их шта раде, и пошто му одговоре да су из кабловске, он закључује да инсталирају 5Г мрежу.

Radnici SBB; Foto: Youtube

“Да знате – ко год буде инсталирао 5Г мрежу – доживотна робија”, каже Миле. На опаску радника да су за 5Г задужени мобилни оператери, он каже: “Мобилни оператери инсталирају 5Г мрежу, кабловска исто иде 5Г јел’ тако?”. Не иде Миле, не иде…Али кад му радник објасни да је кабловска други систем, он каже: “Ја знам да лажеш” и онда изјављује да је прошле године одјавио СББ јер је имао укључен 5Г.

Контактирали смо СББ и замолили их за коментар.

“5Г мрежа је везана за мобилну телефонију, а СББ је нема, нити има везе са мобилним оператерима”, кажу у СББ.

Свакодневно освежене и појачане теорије завере о 5Г мрежи изгледа да не јењавају, већ само добијају крила упркос објашњењу стручњака о томе шта је 5Г мрежа и да ли је штетна.

Ирини Рељин, професорка за телекомуникације са ЕТФ-а у пензији која је и помоћница министра за електронске комуникације је за наш портал понудила објашњење о томе зашто теорија о повезаности 5Г и коронавируса не пију воду.

“5Г користи две категорије фреквенција – ниже и микроталасне које до сада нису коришћене у телекомуникацијама.

Ниже фреквенције имају већи домет и потребно је мање базних станица него код високих, па самим тим мање и коштају.

Да је опасно, људи би већ страдали, а има доста оних који на тај начин покушавају да промовишу себе. Сад многи тврде да су микроталаси опасни, многи који су противници 5Г кажу – бићемо спржени, па да појасним. Микроталасна рерна ради на тим фреквенцијама и њена снага је 1.000 вати, а снага коју би могао да има неко од корисника 5Г је 10 микровата.

Заправо, много је већа снага самог телефона од базне станице. Она има снагу, али док та снага дође до нас, драстично опада и ми добијамо јако мали њен део. Свако треба да се држи домета у области коју познаје и сви ови напади на 5Г су научно неосновани“, каже за Нова.рс Ирини Рељин.