Прочитај ми чланак

Еротска реклама Привредне коморе Србије узбуркала духове

0

Нова реклама Привредне коморе Србије, којом се промовишу домаћи производи у оквиру пројекта "Чуваркућа", изазвала је мноштво реакција на друштвеним мрежама. Многи критикују овај промотивни спот због еротичних сцена и сексуализовања домаћих производа.

„Бирај плодове наше земље, нашег сунца, нашег неба, наших људи – бирај више од 600 мириса, укуса, производа из Србије са ознаком Чуваркућа“, поручују из Привредне коморе Србије, уз рекламу која је изазвала бурне коментаре на друштвеним мрежама.

У реклами се смењује неколико сцена које могу изазвати сексуалне асоцијације. Прво, ту је пољубац двоје младих, затим мед који цури преко усана жене, али и низ леђа.

Најзад, завршна сцена је жена која мази пољопривредни машину.

Између осталог огласила се Татјана Војтеховски коју занима ко је дошао на идеју за овакву рекламу.

„Да ми је знати ко је предложио и ко је одобрио да се еротизује званична презентација српских производа до мере да жена на крају мази неки мотокултиватор“.


Рекламу је коментарисао и редитељ Срђан Драгојевић.

„Поред кича и неукуса, што је већ заштитни знак грок елите, ово је и еманација порнократије у чистом виду и рекламирање сексуалног туризма. Како би се другачије, ова заумна накарада, могла тумачити“, запитао се Драгојевић.

Уследило је низ сличних коментара на Твитеру.


Иначе, Привредна комора Србије објавила је у фебруару да су жиг „Чуваркића“, који означава квалитет и домаће порекло, добила 64 производа у области хемијске, прехрамбене и прерађивачке индустрије Србије, чиме је укупан број производа са том ознаком премашио 500.

Председник Савета за одлучивање о праву коришћења колективног жига „Чуваркућа“, Михаило Весовић, нагласио је да пројекат „Стварано у Србији“, покренут пре више од пола године, бележи одличне резултате, захваљујући подршци потрошача, стручњака, произвођача, као и трговинских ланаца, као што су ДИС и Мерцатор С који су партнери ПКС у овој акцији.

„Највећи број производа долази из прехрамбене индустрије, али и из металске, индустрије грађевинске индустрије, фармацеутске, хемијске, текстилне. Компаније, без обзира на то да ли је власник страни или домаћи, показују да су произвођачи српског производа, али и да задовољавају високе стандардне квалитета, поштују еколошке и друге захтеве, воде рачуна о локалној средини и тиме доприносе расту привреде у целини“, указао је Весовић.