Извршни директор Твитера Елон Маск тихо се удружио са „радном групом за дезинформације“ Европске уније како би уклонио све независне медије са платформе и уместо тога промовисао „поуздане“ мејнстрим медије.
Маск, који се јавно представља као поборник слободе говора, ухваћен је како тихо потписује такозвани „Кодекс праксе о дезинформацијама“ Европске уније – који захтева да платформе попут Твитера цензуришу кориснике који доводе у питање мејнстрим наратив.
Закон ЕУ о дигиталним услугама (ДСА) приморава потписнике да се стриктно придржавају своје агенде цензуре или се суочавају са тешким казнама. И Елон је више пута истицао своју жељу да се у потпуности придржава ДСА.
Dailysceptic.org извештава: Штавише, Твитер је чак и члан сталне радне групе за ‘дезинформације’ која је успостављена према Кодексу и која се састаје најмање сваких шест месеци, као и у подгрупама између пленарних седница сесије.
Радном групом председава нико други до извршно тело ЕУ, Европска комисија.
Ко ће рећи да је нешто дезинформација, ко је у томе арбитар? Па, ево га. У случају Твитера и свих платформи које сарађују са ЕУ, Европска комисија је арбитар тога, јер ће Комисија одлучити да ли Твитер и друге платформе чине довољно да се боре против тога.
Дакле, ево мог питања за Елона Маска: Шта тачно ви или ваши представници радите у Сталној радној групи ЕУ за дезинформације?
Говорећи о томе, сигурно није случајно да опште категорије дезинформација које се користе у алгоритму одражавају главне области забринутости које ЕУ циља у својим настојањима да „регулише“ онлајн говор: „медицинске дезинформације“, наравно, у контексту пандемије ЦОВИД-19, али и „грађанске погрешне информације“ у контексту оспораваних избора – на пример, извештаја о превари на недавним изборима у Француској или Бразилу – или „кризних погрешних информација“ у контексту рата у Украјини.
Некада давно, Елон Маск се обавезао да ће обавестити кориснике Твитера да ли су shadow бановани и разлог зашто. Али као и његово обећање о „општој амнестији“ за све забрањене Твитер налоге, и ово обећање је остало неиспуњено.
Можда Европска комисија више воли да цензура остане у сенци и тако је ставила вето на ту идеју, пошто је ставила вето на „општу амнестију“.
„Представници ЕУ не мисле о интересима својих земаља, изабрани су у друге сврхе“https://t.co/zGZMLZ2L4x
— СРБИН инфо (@srbininfo) April 23, 2023