Прочитај ми чланак

Ћерка Клауса Шваба: KОВИД-19 само увод у МЕРЕ које следе због “климатских промена“

0

Ћерка оснивача Светског економског форума (WЕF) Клауса Шваба изјавила је да су тиранска ограничења током пандемије Ковида послужила као претходница надолазећим „климатским блокадама“.

Према Никол Шваб, корона је била „огромна прилика“ да се тестира како ће се јавност повиновати ауторитарним мерама које би могле бити уведене кроз програм WЕF-а  „Велики ресет“.

WЕF -ов промоција наратива о „климатској кризи“ настоји да „створи промену која je потребна да се природа позиционира у срж економије“, према Швабовој ћерки.

Никол Шваб је ово рекла у видеу који је тек сад објављен јавно, иако је снимљен током панел дискусије на Светском економском форуму 2020. године

WЕF наводи Никол Шваб као „чланицу Извршног одбора“ ове глобалистичке организације која је такође кодиректор Платформе за убрзање решења заснованих на природи.

На форуму се 2020. године у Давосу разговарало о томе како се претња од „тренутне ванредне ситуације” може искористити за даље унапређење других програма, као што је „Велико ресетовање” WЕF-а.

„Ова (Ковид) криза нам је показала да, пре свега, ствари могу да се промене веома брзо када се посветимо томе и када осетимо хитну опасност за наш живот“, каже Никол Шваб.

„И друго, јасно је да систем, мислим на онај који смо имали раније – није одржив“, рекла је Швабова наследница. „Тако да то видим као огромну прилику да заиста остварим ово Велико ресетовање и да искористим ове огромне токове новца – да искористим повећане полуге које креатори политике данас имају – на начин који раније није био могућ, да се створи промена која није инкрементална, али да можемо да се осврнемо уназад и можемо рећи да је ово тренутак када смо заиста почели да позиционирамо природу у центар економије.

„Узимајући тачку гледишта пословања и економије гледамо где постоје могућности за отварање радних места и регенерацију природе“.

„И постоји много могућности и ово је опет начин размишљања о стварној иновативној технологији и пословни раст се може десити уз позитиван утицај природе и на неки начин изнети неке од ових примера.

„Регенеративна пољопривреда је, наравно, такође велики део тога“, инсистира Никол Шваб.

„Регенеративна пољопривреда” је нови систем пољопривреде који гурају заговорници „зелене агенде”, која елиминише традиционалне елементе из исхране као што су месо и млечни производи, које настоје да демонизују и ограниче за народ глобалисти и климатски агендаши.

Швабова је у вези ове теме тврдила да је млађима далеко лакше објаснити наратив о „ климатској кризи “.

„Једна од кључних тачака је ангажовања младих кроз промену у начину размишљања „ресет генерације“, да ли можемо да замислимо себе као људе?

„Мислим, говорили смо о новом свету, мислим да сте то споменули, зар не?

„Можемо ли себе да замислимо као генерацију ресета?

„Мислим да то треба да урадимо“.

„Такође се надам да је то могуће, али мислим да ће бити потребно много воље, како политичке воље, тако и пословних актера, да прекинемо уобичајени начин рада, али на веома озбиљан начин и да кажемо да нам је потребно да се доносе веома тешки избори.

„Постоје компромиси, али ово је наша и друга шанса, а овде се ради о ризику, и о отпорности, јер шокови који следе биће још гори ако промену не урадимо сада“.

WЕF гура идеју о „климатским блокадама“ откако се Kовид први пут појавио.

Као што је Нулта Тачка раније писала , WЕF је у септембру објавио да су блокаде у вези са пандемијом KОВИД-19 доказале да ће се „милијарде грађана широм света” придржавати глобалних ограничења слобода зарад „климатских промена”.

У чланку који је објавио WЕF, организација хвали како су се „милијарде“ људи пoслушно придржавале мера и ограничења.

Ова утицајна организација сада тврди да би јавност учинила исто под маском смањења „емисије угљеника“.

Под насловом „Мој угљеник: приступ за инклузивне и одрживе градове“, чланак сугерише да би се иста тактика страха могла да се користи за наметање даљих „ограничења“ широј јавности.

Тема је како убедити људе да усвоје „личне програме емисије угљеника“.

Швабова група напомиње да побољшања у технологији праћења и надзора становништва доста помажу да се превазиђе „политички отпор“ против таквих програма.

„КОВИД-19 је био тест друштвене одговорности“, наводи се у чланку.

Наставља се похвалом како су „милијарде грађана широм света усвојиле огроман број до тада незамисливих ограничења за јавно здравље“.

„Постојали су бројни примери глобалног одржавања социјалног дистанцирања, ношења маски, масовних вакцинација и прихватања апликација за праћење контаката за јавно здравље, што је показало срж индивидуалне друштвене одговорности“, додаје WЕF.

Организација даље наводи да се толико људи придржавало мера закључавања, упркос огромним доказима о штетним последицама које су таква ограничења имала по друштво.

WЕF закључује и да би се јавност понашала на сличан начин покорно у другим областима живота и према другим наметнутим мерама.