• Zvezdi bod u Kragujevcu za prvo mesto pred plej-of

Zvezdi bod u Kragujevcu za prvo mesto pred plej-of

0

vaterpolo2(Вечерње новости)

Бод од злата. Ватерполисти Црвене звезде су у Крагујевцу одолели Радничком, одбранили трон и у плеј-офу (почиње 10. априла) стартују са прве позиције.

У веома драматичном дербију претпоследњег кола лигашког дела првенства Крагујевчани и Београђани одиграли су – 8:8 (2:2, 2:2, 3:2, 1:2).

Утакмицу сезоне Прлаиновић и другови почели су агресивније, одлучније и – нервозније. Ни брзо вођство од 2:0 није им донело неопходан мир, тако да су у првом полувремену Ивошевић и Пралиновић зарадили искључење са правом замени. Али, пулени Дејана Савића, који је од играча тражио да не реагују на судијске одлуке, ниједног тренутка нису помислили да се предају већ су предвођени сјајним голманом Шефиком и Пијетловићем све време одолевали Крагујевчанима.

Црвена звезда је диктирали ритам у прве две четвртине, али јој домаћин није дозволио да на одмор оде са било каквом предношћу. Крагујевчани су појачали ритам у трећој деоници и када су головима Гака и Ћирића повели са 6:4 учинило се да су сломили отпор ослабљених црвено-белих.

Међутим, звездаши главу нису губили ни када је домаћин повео са 7:5, сјајно су се бранили са играчем мање и успели су да средином последње четвртине голом Бориса Вапенског поведу са 8:7. Убрзо је Ћирић изједначио и мало ко је на базену помислио да је тада стављена тачка на меч. Покушавали су Шумадинци да надмудре Шефика, али никако нису успели да пронађу пут до мреже и победе.

Тако ће се Звезда у полуфиналу плеј-офа (10, 13, евентаулно 17. април) састати са Војводином, а Раднички са Партизаном.

РАДНИЧКИ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 8:8
БАЗЕН: СЦ „Парк“. Гледалаца: 1.000. Судије: Путниковић и Мишковић (Београд). Играч више: Раднички 10 (3) , Ц. звезда 11 (5). Два играча више: Раднички 1 (0). Петерци: Раднички 2 (2), Ц. звезда -. Искључење са правом замене: Ивошевић и Прлаиновић (Ц.звезда).
РАДНИЧКИ: Радић (12 одбрана), Бурић, Поповић, Марковић, Гак 2, Башић, Ћирић 2, Чупић, Злоковић, Филип Филиповић 3 (2), Удовичић 1, Ђорђе Филиповић, Лазић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шефик, Страхиња Рашовић 1, Рађен 1, Ивошевић, Милићевић, Пијетловић 2, Аврамовић 1, Виктор Рашовић 1, Ранђеловић, Вапенски 2, Прлаиновић, Ешкерт, Стојчић.