ZVEZDA SIJALA: Crveno-beli opet pobedili Spartu, još samo korak do Lige Evrope

0

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u plej-of za Ligu Evrope, jer su i u revanšu trećeg kola kvalifikacija u Pragu savladali Spartu 1:0 (1:0).

Црвено-бели су више игром него резултатски „рашрафили“ ривала, који је уочи овог двомеча важио за фаворита.

Тим тренера Владана Милојевића за све се питао у обе утакмице са саставом познатог италијанског стручњака Aндрее Страмаћонија. Довољно је рећи да за 180 минута борбе Спарта створила само неколико шанси, и то све у финишу реванша када је већ био познат победник двомеча (Бен Хаим погодио стативу, а Лафата пречку).

Као и пре недељу дана у Београду, када је Звезда победила 2:0, и данас су црвено-бели од старта загосподарили тереном „Ђенерали арене“.

Када је у 19. минуту Ричмонд Боаћи на фантастичну асистенцију Славољуба Срнића затресао мрежу домаћина, све је било решено. Спарта се тада нашла у ситуацији да мора да постигне четири гола и да притом не прими ниједан да би прошла даље, а свима на терену, али и онима који су гледали утакмицу, било је јасно да је то немогуће. Јер, Звезда се показала као далеко компактнији и квалитетнији ривал.

Зато се остатак меча у Прагу свео на отаљавање посла.

Међутим, у завршници утакмице Боаћи је напустио терен са болном гримасом на лицу, због повреде препона, што је свакако забринуло и Милојевића и све навијаче Звезде.

На трибини „Ђенерали арене“ било је око 2.000 „Делија“ који су имали много разлога за задовољство, што због доласка својих љубимаца на корак од Лиге Европе, што због још једне њихове сигурне игре.

Пред Црвеном звездом, као и пред Партизаном, стоји још једна препрека на путу ка Лиги Европе. Ко ће им бити ривали сазнаће на жребу који ће се одржати у петак у 13 сати.

Утакмице последње рунде квалификација за Лигу Европе играће се 17. и 24. августа.