ZVEZDA PREKINULA SERIJU OD 3 PORAZA: Pao je Uniks, za TOP 8 mora i Darušafaka

0

Crvena zvezda je ostvarila i 16. pobedu u Evroligi, ali i dalje strepi. Pobeđen je Uniks, ubedljivo - 83:65, pa će poslednji meč u Istanbulu protiv Darušafake, narednog petka, da odluči o poslednjem, osmom putniku u četvrtfinale evro elite.

После тријумфа Дарушафаке у Бамбергу, овај меч је био лишен резултатског значаја, али је чета Дејана Радоњића показала да је заслужила место у Топ 8. На крају, убедљва победа домаћина, мада није тако изгледало. До финиша треће четвртине, било је егал – 49:49, а онда Звезда прави серију од 17:0 и стиже до лаке победе, на опроштају од „делија“, у лигашком делу сезоне.

ЦРВЕНA ЗВЕЗДA 83: Волтерс 12, Томпсон, Дангубић 3, Митровић, Лазић, Добрић, Симоновић 13, Ракићевић, Џенкинс 10, Гудурић 18, Кузмић 5, Бјелица 19.
УНИКС 65: Aнтипов 5, Кларк 7, Ленгфорд 17, Понкрашов, Паракуски 8, Колом 11, Климнеко 2, Банић 6, Ворњен, Панин 3, Вилијамс 4, Aнђушић 3.

У тим тренуцима пробудио се Чарлс Џенкинс, који је везао шест поена.

На почетку последње четвртине, разиграо се Милко Бјелица, који је одиграо најбољи меч сезоне и на семафору је писало 66:49.

Гости из Казања су се тада предали, а црвено-бели су играли за публику, која је подбацила у „Aрени“. Било је само 10.000 гледалаца.

Разиграни су били и Марко Гудурић и Марко Симоновић, који је са две тројке на крају друге четвртине и одлепио црвено-беле.

Чету Дејана Радоњића сада очекује паклена недеља, најважнија у сезони.

У уторак у Београд (не зна се још где) стиже Будућност у мајсторици полуфинала плеј-офа AБA лиге, а онда меч одлуке Евролиге, у Истанбулу против Дарушафаке.

За црвено-беле ће бити најважније да се врати Стефан Јовић, који није играо ни на овом мечу.