Zvezda je mogla da pobedi ubedljivije

0

filip-kasalica-1335554911-155252(Новости)
Црвено-бели су голом Филипа Касалице у 34. минуту савладали швајцарску екипу у првом мечу на Ухрен купу. У понедељак против шампиона Базела.

ГРАСХОПЕРС – Ц. ЗВЕЗДА
0:1 (0:1)

Грасхоперс: Мурки, Грифтинг, Вилотић, Ланг, Абраши, Каши, Фелшер, Нгамуков, Павловић, Вонлантен и Ундевеле.

Црвена звезда: Бајковић, Лазић, Крнета, Вешовић, Мијаиловић, Ковачевић, Милијаш, Касалица, Печник, Савићевић и Михајловић. Играли су још: Мудрински, Младеновић, Ожеговић, Мирић и Ахчин.

Фудбалери Црвене звезде победом над Грасхоперсом 1:0 (1:0) почели су турнир “Урен куп” у Швајцарској.

Гол одлуке на мечу швајцарског и српског вицешампиона дело је Филипа Касалице, који је у 34. минуту сусрета затресао мрежу ривала после акције по левој страни и центаршута повратника на “Маракану” Мијаиловића.

Црвено-бели су деловали поприлично сигурно у дефанзиви, где су највећи терет изнели штопери Крнета и Лазић, чему најбоље сведочи тек неколико полуприлика фудбалера Грасхоперса.

Црвено-бели су били знатно конретнији од ривала и у нападу. Поред постигнутог гола, Касалица је имао још неколико прилика да погоди мрежу противника, а због офсајда је у 53. минуту утакмице изабраницима Славише Стојановића и поништен гол, после центаршута Милијаша.

Најзанимљивије било је после последњег судијског звиждука, који је био сигнал навијачима Звезде да улете на терен и трком се упуте ка играчима црвено-белих. Голмана Бајковића су подигли на руке и уз песму га бацали, да би га потом испратили до тунела који води у свлачионицу.

Фудбалери Звезде следећи меч на Ухрен купу играју у понедељак, 8. јула када ће им ривал бити шампион Швајцарске, Базел.